Facebook tinkle platinamas pavojingas virusas!

„Facebook“ yra vienas populiariausių socialinių tinklų, todėl nekyla jokių abejonių, kad kibernetiniai nusikaltėliai ypač žavisi šiuo jo bruožu. Mes jau ne kartą rašėme apie skirtingus „Facebook“ viruso variantus, naudojamus įvairiai nelegaliai veiklai, tačiau, atrodo, socialinio tinklo vartotojai turėtų pradėti saugotis naujos, ypač grėsmingos infekcijos. Kaip praneša saugumo ekspertai, šis virusas gali lengvai prisijungti prie nukentėjusiojo banko sąskaitos ir pavogti iš jos pinigus.

Anot finance.yahoo.com, šiuo metu „Facebook“ socialinis tinklas yra dideliame pavojuje, nes jame sukčiai pradėjo platinti šešių metų senumo virusą, žinomą kaip Zeus Trojos arklys. Nors šis virusas yra platinamas daugiau nei 5-erius metus, atrodo, kad jo augimo greitis tik didėja. Jis vis dar negali infekuoti kompiuterių, kuriuose instaliuota Mac OS X arba Linux, tačiau suranda vis mažiau ir mažiau problemų norėdamas įsiskverbti į tas sistemas, kuriose veikia Windows. Šis virusas buvo įtrauktas į tokius internetinius nusikaltimus kaip kenkėjiškų programų platinimas, tapatybės vagystės ir pan., tačiau dažniausiai jis yra naudojamas pavogti banko prisijungimo duomenis ir ištuštinti sąskaitą.

Taigi, ką mes turėtume žinoti siekdami išvengti Zeus Trojos arklio, kuris yra platinamas „Facebook“ tinkle? Pagrindinis dalykas, kurį turėtumėte prisiminti, yra tai, kad šis virusas plinta per klaidingus „Facebook“ pranešimus, kurie paprastai yra pripildyti kenkėjiškų nuorodų. Kai tik vartotojas paspaudžia ant tokio pranešimo, jo profilis pradeda automatiškai platinti panašius pranešimus ar nuorodas. Atkreipkite dėmesį, kad nuo šiol jūs turite būti labai atsargūs ir nespausti ant pranešimų ar nuorodų, kurios žada parodyti „įdomių“ vaizdo įrašų ar produktų.

Nors „Facebook“ žino apie šią problemą, atrodo, kad jo atstovai vis dar nenusprendė kaip sustabdyti šią infekciją.

Jei jūs buvote apgautas ir spustelėjote ant kenksmingo pranešimo/nuorodos, nuskaitykite savo kompiuterį su atnaujinta anti-spyware programa kaip įmanoma greičiau! Daugiau informacijos apie Facebook virusą galite surasti šiame straipsnyje: Facebook virus removal.

Failai
Programos
Palygink