Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.dot viruso šalinimas (Bal 2017 atnaujinimas) - Nemokamos instrukcijos

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

.dot virusas kėsinasi užkoduoti jūsų kompiuteryje saugomus duomenis

Jeigu pastebėjote, kad negalite atidaryti kompiuteryje saugomų failų dėl .dot plėtinio, vadinasi jūsų kompiuteryje apsigyveno .dot virusas. Šio failus užkoduojančio viruso (angl. ransomware) tikslas – užgrobti pačius įvairiausius kompiuteryje saugomus failus ir pareikalauti sumokėti išpirką už galimybę juos susigrąžinti. Internetu plinta patys įvairius ransomware typo virusai. Tačiau šį virusą lengva įsileisti, kadangi jis prisidengia saugiu sistemos failo pavadinimu – dot. Tačiau vadovaudamiesi saugumo specialistų parengtais patarimais, galite išvengti susidūrimu su šiuo ar kitu failus užkoduojančiu virusu. O jeigu jums nepasisekė ir šis virusas jau spėjo įsibrauti į jūsų kompiuterį, skaitykite toliau ir sužinokite kaip pašalinti .dot virusą.

Duomenų užkodavimui Dot virusas naudoja AES šifravimo sistemą. Šiai užduočiai atlikti virusas naudoja viešą (angl. public) ir privatų (angl. private) duomenų kodavimo raktus. Pabaigęs duomenų šifravimą, virusas pateikia išpirkos raštelį “help_decrypt.txt”, kuriame nurodomos instrukcijos kaip parsisiųsti ir pasiekti išpirkos mokėjimui reikalingą Tor naršyklę. Raštelyje taip pat nurodoma reikalaujama išpirkos suma, kurią nukentėjusysis turi perversti alternatyvia valiuta – Bitkoinais. Išpirkos suma gali skirtis, atsižvelgiant į užgrobtų failų skaičių, dydį ir svarbą. Tačiau skubėti daryti pavedinimo .dot viruso kūrėjams nepatariama. Žinoma, atgauti asmeninius duomenis svarbu, tačiau išpirkos sumokėjimas negerantuoja, kad kibernetiniai nusikaltėliai tęsės savo duotą pažadą. Jeigu nuspręsite rizikuoti, norime jus perspėti, kad kartu su duomenų atkūrimo įrankiu jūs taip pat galite gauti ir kitų užkratų. Tad mūsų patarimas – pasikliauti alternatyviais duomenų atkūrimo būdais arba prisiminti, kur saugote atsargines duomenų kopijas. Tačiau .dot pašalinimas yra prioritetinė užduotis. Tik pašalinę virusą antivirusinės programos pagalba galite rūpintis duomenų atkūrimu. Rekomenduojame viruso panaikinimui naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner programas.

.dot virusas.dot virusas reikalauja sumokėti išpirką, kuri nustatoma remiantis užgrobtų duomenių kiekiu ir svarbumu.

Kada šis duomenis užkoduojantis virusas įsibrovė į kompiuterį?

.dot virusas platinamas dviem būdais – užkrėstais elektroniniais laiškais arba saugumo spragų ieškančiais įrankiais (angl. exploit kits). Kibernetiniai nusikaltėliai yra įvaldę begalę įvairių įtikinėjimo technikų ir surado daug būdų, kaip įtikinti vartotojus atidaryti elektroniniame laiške prisegtą dokumentą. Jie gali prisistatyti valstybinių institucijų ar žinomų organizacijų atstovais, todėl neskubėkite atidaryti jokių elektroniniuose laiškuose prisegtų Word, PDF ar kitų dokumentų. Vos jį atidarę, įleisite .dot ransomware ar kitą virusą į kompiuterį. Apsisaugoti nuo šio ir kitų virusų jums gali padėti ne tik budrumas, bet ir įdiegta antivirusinė programa. Be to, įsitikinkite, kad visos jūsų kompiuteryje įdiegtos programos yra atnaujintos – tai taip pat užkirs kelią virusui pasinaudoti saugumo spragomis ir patekti į sistemą.

Ar įmanoma visiškai pašalinti .dot virusą iš kompiuterio?

Nepaisant to, kad .dot virusas yra sudėtingas ir grėsmingas, juo atsikratyti galima gana lengvai. Patariame inicijuoti viruso panaikinimą kuo skubiau, kadangi būdamas kompiuteryje jis sudaro prielaidas kitiems kibernetiniams pavojams įsibrauti ir sukelti dar daugiau rūpesčių. Patariame pašalinti .dot naudojantis viena šių antivirusinių programų – Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes. Atsikratyti virusu būtina naudojantis profesionalia įranga, todėl jokiu būdu nemėginkite jo pašalinti rankiniu būdu. Virusas slepiasi po saugiais sistemos failų pavadinimais, todėl galite suklysti ir ištrinti netinkamą failą. Turime perspėti, kad virusas gali blokuoti antivirusines programas. Jeigu negalite įdiegti antivirusinės ar paleisti sistemos skenavimo, pasinaudokite mūsų parengtomis instrukcijomis. Deja, .dot pašalinimas nepadės atkurti užkoduoti duomenų, tačiau siūlome išbandyti žemiau pateiktus alternatyvius duomenų atkūrimo būdus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .dot viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .dot naudojant Safe Mode with Networking

Safe Mode rėžimas padės deaktyvuoti .dot virusą ir įdiegti antivirusinę programą, reikalingą jo pašalinimui.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .dot šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .dot pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .dot naudojant System Restore

System Restore – alternatyvus būdas, leidžiantis įdiegti antivirusinę programą ir atlikti sistemos skenevimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .dot pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .dot sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .dot. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei .dot užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti atkurti .dot failo plėtinį turinčius failus

Ši programa geba atkurti sugadintus, ištrintus ir kai kuriuos užkoduotis failus. Tad ji padės susigrąžinti bent jau dalį prarastų duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .dot viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Version funkcija gali padėti susigrąžinti .dot viruso užgrobtus failus

Jeigu jūsų kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funckija, tuomet sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir atkurkite pačius svarbiausius dokumentus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Pasinaudokite ShadowExplorer įrankiu ir atkurkite .dot ransomware viruso užšifruotus failus

Jeigu Dot virusas neištrynė Shadow Volume Copies, tuomet ShadowExplorer įrankis padės susigrąžinti užkoduotus failus.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .dot prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-dot-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie .dot virus