Danija įpareigojo vietines mokyklas nebesiųsti duomenų į „Google“

Danijos vyriausybė susirūpino dėl duomenų, kuriuos renka „Google“

Vietinės mokyklos turės atsargiau elgtis su mokinių duomenimis

Remiantis Danijos duomenų apsaugos institucijos „Datatilsynet“ direktyva, Danijos mokyklos pagal įstatymą privalo nustoti siųsti mokinių duomenis „Google“[1]. Šią direktyvą paskatino išleisti susirūpinimas dėl „Google Workspace“ paslaugų ir „Chromebook“ įrenginių naudojimo švietimo įstaigose saugos bei teisėtumo.

Prieš ketverius metus tėvas ir aktyvistas Jesperas Graugaardas prieštaravo beatodairiškam dalijimuisi studentų duomenimis su „Google“. Būtent dėl jo pastangų šis klausimas buvo iškeltas į dienos šviesą ir jį ėmė aptarinėti Danijos valdžia. Pasibaigus „Datatilsynet“ užklausai, 53 savivaldybės buvo įpareigotos atnaujinti duomenų tvarkymo procedūras, nes egzistuojanti asmens duomenų perdavimo „Google“ praktika neturėjo teisinio pagrindo visais minėtais tikslais[2].

Savivaldybės dabar privalo nutraukti asmens duomenų perdavimą „Google“ tam tikrai veiklai vykdyti, nebent bus nustatytas aiškus teisinis duomenų perdavimo pagrindas. Reikalaujama atlikti duomenų apdorojimo vertinimus prieš naudojant „Google Workspace“ ir užtikrinti, kad „Google“ nenaudotų duomenų tikslams, kurie neatitinka reikalavimų.

Šiame sprendime pabrėžiamas leistinas mokinių duomenų naudojimas švietimo paslaugoms, saugumo patobulinimams, komunikacijos palengvinimui ir teisinių įsipareigojimų vykdymui, tuo pačiu uždraudžiant juos naudoti paslaugų priežiūrai, našumo matavimui ir funkcijų kūrimui. Sprendimas pabrėžia esminį poreikį, jog švietimo įstaigos privalo teikti pirmenybę asmens duomenų apsaugai, kai renkasi įvairias skaitmenines priemones.

Sample of deceptive article and dangerous site.

Direktyva bus įgyvendinta kitą vasarą – ar užteks laiko?

„Datatilsynet“ direktyva pilnai neuždraudžia naudoti „Google Chromebook“ ir „Workspace“ mokyklose, tačiau nustato griežtus duomenų dalijimosi praktikos apribojimus. Tiesa, savivaldybės dabar susiduria su iššūkiu užtikrinti šių apribojimų laikymąsi, o tai gali lemti reikšmingus veiklos pokyčius.

Mokykloms gali būti sunku toliau naudotis „Google“ paslaugomis nepažeidžiant naujų Danijos duomenų apsaugos reikalavimų. Iki 2024 metų kovo 1 dies savivaldybės turi apibrėžti savo atitikties strategijas ir pilnai pakoreguoti duomenų apdorojimo praktiką, kurios bus griežtai reikalaujama nuo 2024 metų rugpjūčio 1 dienos.

Ilgas „Datatilsynet“ sprendimų priėmimo procesas, kuriam užbaigti prireikė daugiau nei ketverių metų, sulaukė kritikos dėl vėlavimo. Stebėtojai aiškino, kad nustatytos duomenų tvarkymo problemos laikėsi net dešimtmetį, o tai rodo, kad norint išspręsti šias ilgalaikes problemas, gali prireikti papildomų veiksmų, pavyzdžiui, baudų ar taisomųjų priemonių.

Ši praktika gali išplisti į kitų šalių švietimo įstaigas

„Datatilsynet“ sprendimas pabrėžia vis didėjantį susirūpinimą dėl to, kaip didelės interneto korporacijos tvarko asmens duomenis švietimo įstaigose, ypač kalbant apie mažamečius. Savivaldybių būtinybė persvarstyti ir kuo greičiau keisti savo „Google“ paslaugų naudojimą rodo, koks svarbus duomenų privatumas yra šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje. Įsakymo tikslas – rasti kompromisą tarp poreikio apsaugoti mokinio privatumą ir technologijų naudojimo teikiamų pliusų ugdymo procese[3].

Kadangi Danijos savivaldybės siekia atitikti naujuosius duomenų saugumo reikalavimus, šis scenarijus gali palengvinti platesnius pokalbius apie duomenų privatumą švietime ir skaitmeninių įmonių įsipareigojimus laikytis privatumo taisyklių. Danijos sprendimas gali turėti įtakos duomenų apsaugos įstatymams ir procedūroms švietimo įstaigose ir už šalies ribų, pabrėžiant, kaip svarbu apsaugoti mokinių privatumą internetinėse mokymosi aplinkose pasauliniu mastu.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Gabrielė E. Hall yra entuziastinga virusų tyrėja, kuri dirba Virusai.lt portale beveik dešimtmetį.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Failai
Programos
Palygink