Kas yra csrss.exe? Ar turėčiau tai pašalinti?

Csrss.exe yra legalus Windows procesas, kuris gali būti neteisingai panaudotas internetinių nusikaltėlių

Csrss.exe yra visiškai saugus Windows operacinės sistemos procesas. Šis failas yra atsakingas už grafinių instrukcijų paketus ir dažniausiai gali būti aptiktas C:\Windows\System32 direktorijoje. Turėkite omenyje, jog šis legalus failas turi užimti tarp 4 000 – 7 000 bitų disko vietos jūsų kompiuteryje. Tačiau, ekspertai neseniai atrado Csrss.exe trojaną, kuris naudoja tokį patį vardą kaip šis Windows procesas, norėdamas pasislėpti sistemoje. 

Pavadinimas  Csrss.exe
Tipas Sistemos failas
Susijęs su Client Runtime Server Process
Plitimas Keistomis elektroninėmis žinutėmis, netikrais atnaujinimais
Pašalinimas Parsisiųskite ir įsirašykite FortectIntego

Csrss.exe buvo naudojamas visai grafinei sistemai palaikyti, kuri susideda iš piešimo ant ekrano, langų tvarkymo ir panašių funkcijų. Kai buvo išleista Windows NT4.0 operacinė sistema (išleidimo data -1996), daugelis šių funkcijų buvo perkeltos. Tačiau, procesas vis tiek išliko svarbus, nes turėjo reikšmę atidarytų langų valdymui ir kompiuterio išjungimo procese.

Dėl anksčiau minėtos priežasties, Csrss.exe procesas yra būtina Windows operacinės sistemos dalis, kuri negali būti pašalinta. Net jeigu vartotojas bandys nutraukti proceso veiklą, operacinė sistema įspės, kad kompiuteris negalės tinkamai veikti ir išsijungti. Jeigu vis dėlto nutrauksite procesą, Windows atsisakys išjungti jūsų kompiuterį norint apsisaugoti nuo įvairių sistemos trigdžių. 

Remiantis faktu, jog šis failas yra įprastinis sistemos procesas, įvairūs nusikaltėliai gali prisidengti šio proceso vardu norėdami skleisti kompiuterinius virusus. Bet koks tokio tipo failas turi būti traktuojamas kaip potencialus kenkėjas, net jei jie ir prisidengia legaliais pavadinimais. Kenksmingoji failo versija gali būti panaudojama tokiai veiklai kaip:

  • Asmeninės informacijos rinkimui;
  • Savavališkam failų parsiuntimui;
  • Kriptovaliutos „kasimui“;
  • Kitų virusų įrašymui. 

Csrss.exe yra legalus ir labai svarbus Windows failas, tačiau tokie failai gali būti pakeisti, padvigubinti arba pašalinti kitų kenksmingų failų. Jeigu pastebėjote, kad yra daugiau nei du veikinatys Csrss.exe procesai, jūs turėtumėte patikrinti savo kompiuterį su antivirusine programa, nes tai yra vienas iš kompiuterinio viruso požymių. 

Norime pridurti, jog Csrss.exe , kitaip vadinant Client Runtime Server Process, yra būtinas Windows operacinės sistemos priedas, kuris turi būti veiksnus visą laiką. Tačiau, jei pastebėjote tuo pačiu metu veikiančius kelius procesus Task Manager skiltyje, jūs turėtumėte naudoti FortectIntego arba kokią nors kitą patikimą kompiuterio apsaugos programą, norėdami pašalinti Csrss.exe iš savo kompiuterio.

Kenksmingos programos neprašo tiesioginio leidimo jas įrašyti

Pavojingi virusai yra sukurti taip, kad galėtų tinkamai pasislėpti ir išvengti bet kokios įtartinos veiklos kompiuteryje. Taippat, internetiniai nusikaltėliai tokias kenksmingas programas vadina legaliais sistemos procesais, norėdami apgauti vartotojus ir įtikinti tų programų patikimumu. Yra ir kitų būdų, kuriuos nusikaltėliai naudoja virusams platinti.

Yra svarbu žinoti, kad virusai gali atsirasti kompiuterio sistemoje per:

  • Keistas el. pašto žinutes;
  • Parsisiųstas programas;
  • Kenskmingus internetinius puslapius;
  • Silpnus RDP slaptažodžius;
  • Spragas programų apsaugoje ir t.t.

Visada stenkitės išvengti įvairių kenksmingų programų naršydami internete. Atsakingai atlikite visus veiksmus, ypač, kai tai susiję su keistais elektroninias laiškais, nes tai yra pagrindinis virusų plitimo būdas. Neatidarinėkite prisegtų priedų ir įsitikinkite, kad gautas laiškas yra legalus ir visiškai saugus prieš jį atidarydami.

Galiausiai, mes rekomenduojame vengti failų dalinimosi tinklalapių, atnaujinti visas programas, kai to yra reikalaujama, ir reguliariai tikrinti kompiuterio sistemą naudojant apsauginę programą.

Atsikratykite Csrss.exe viruso

Turėkite omenyje, kad Csrss.exe Windows proceso pavadinimas gali būti neteisingai panaudotas internetinių nusikaltėlių norint paslėpti įvairias kenksmingas programas kompiuterio sistemoje. Taippat, ekspertai iš NoVirus.uk teigia, kad yra ganėtinai sunku nuspręsti, ar failas yra potencialiai pavojingas, ar ne. 

Dažniausiai, kompiuteriniai virusai moka save gerai paslėpti ir netgi išvengti būti idetifikuoti antivirusinės programos. Dėl šios priežasties gali būti sunku pašalinti Csrss.exe virusą. Geriausias būdas išvengti tokio nesusipratimo yra įjungti Safe Mode with Networking kompiuterinį režimą ir atlikti pilną sistemos patikrą naudojant FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Rekomenduojame patiems nesiimti atlikti Csrss.exe pašalinimo rankiniu būdu, nes tai galėtų pakenkti jūsų kompiuteriui dar labiau. Vietoj to, leiskite profesionialiai kompiuterio apsaugos programai atlikti darbą automatiškai.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink