Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cryakl viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas) - atnaujinta Sau 2021

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Kokius pavojus slepia Cryakl virusas?

Cryakl virusas yra pavojingas failus užkoduojantis virusas, kuris gali įsibrauti į kompiuterį ir užgrobti jame esančią vertingą informaciją. Panašu, kad jis seka populiariojo Locky viruso žingsniais ir užkoduoja failus naudodamas AES ir RSA šifravimo algoritmus. Šie sudėtingi matematiniai kodai naudojami užkoduoti ir atkoduoti duomenis. Užkodavimui naudojamas viešas raktas (angl. public key), o atkodavimui – privatus (angl. private key). Deja atkodavimui reikalingas raktas yra paslėptas slaptame, programišiams priklausančiame serveryje. Kibernetiniai nusikaltėliai nenusiteikę jo lengvai duoti, nebent nukentėjusieji nuspręs sumokėti išpirką. Tačiau net ir pervedę pinigus negalėsite būti tikri, kad jums bus suteiktas duomenis atkoduojantis raktas ir jums pavyks atgauti prarastus duomenis. Tad susidūrusiems su šiuo virusu patariame ne mokėti išpirką, o pašalinti Cryakl iš kompiuterio. Nuskenuokite kompiuterį antivirusine programa ReimageIntego, kuri padės pašalinti šį nemalonų ir grėsmingą kompiuterinį užkratą.

Cryakl virusas užkoduoja daugelį kompiuteryje saugomų failų

Virusas pasirodė pirmosiomis balandžio dienomis, o jo aktyvumas nuolatos svyruoja. Cryakl ransomware virusas elgiasi diskretiškai, jo kūrėjai nepateikia informacijos „juodojoje“ interneto pusėje, todėl duomenų apie jo tikslus ir ypatybes turima nedaug. Nežinoma, kokiu būdu virusas aktyvuojamas – ar pasitelkiant schvost.exe, ar bet kurį kitą failą, niekuo neišsiskiriantį nuo įprastų sistemos failų. Tačiau patekęs į kompiuterio sistemą, jis pradeda ieškoti šių formatų duomenų:

.dif, .dip, .djv, .djvu, .doc, .docb, .docm, .docx, .dot, .dotm, .dotx, .dtd, .dwg, .dxf, .eml, .eps, .fdb, .fla, .flv, .frm, .gadget, .gbk, .gbr, .ged, .gif, .gpg, .gpx, .gz, .h, .htm, .html, .hwp, .ibd, .ibooks, .iff, .indd, .jar, .java, .jks, .jpg, .js, .jsp, .key, .kml, .kmz, .lay, .lay6, .ldf, .lua, .m3u, .m4a, .m4v, .max, .mdb, .mdf, .mfd, .mid, .mkv, .mml.

Cryakl virusas taikosi į daugelį populiariausių failų formatų, siekdamas padaryti kiek įmanoma daugiau žalos kompiuterių naudotojams. Be to, kai kurios viruso versijos prideda .cryakl failo plėtinį į kiekvieną užkoduotą dokumentą. Tad vartotojai gali atskirti pažeistus failus nuo sveikų. Virusas naudoja du matematiškai susijusius šifravimo kodus, todėl gali atrodyti, kad duomenų atkūrimas yra neįmanomas be išpirkos mokėjimo. Tačiau galite pamiršti šią nesaugią ir brangią galimybę susigrąžinti prarastus duomenis. Kaspersky specialistai sukūrė Cryakl Decryptor įrankį, leidžiantį nemokamai atkurti viruso pažeistus failus. Tačiau prieš naudodamiesi juo turite pašalinti Cryakl iš kompiuterio, o visas reikiamas instrukcijas kaip tai padaryti rasite straipsnio pabaigoje.

Kaip virusas įsibrauna į kompiuterius?

Viena labiausiai paplitusių visų failus užkoduojančių virusų plėtros strategijų yra el. pašto šiukšlių (angl. spam) siuntimas. Deja, ši technika vis dar yra itin sėkminga. Kibernetiniai nusikaltėliai tapo išties kūrybingi ir siunčia elektroninius laiškus, kurie yra identiški transportavimo kompanijų, mokesčių ar valstybinių institucijų laiškams. Vartotojai, kurie nėra iki šiol susidūrė su failus užkoduojančiais virusas ir nežino jų plėtros būdų, dažnai atidaro tokius laiškus ir tik vėliau sužino, kad tai tebuvo Cryakl ransomware viruso gudrybė. Kibernetinio saugumo specialistai ir policijos atstovai primena interneto vartotojams apie būtinybę vengti atidaryti elektroninius laiškus bei jų priedus jeigu nesate tikri dėl siuntėjo tapatybės ir patikimumo. Jeigu dvejojate, susisiekite su institucija tiesiogiai ir išvenkite viruso žalos.

Ar įmanoma efektyviai pašalinti Cryakl virusą?

Jeigu Cryakl virusas įsibrovė į jūsų kompiuterį, patariame kuo greičiau pradėti automatinį jo pašalinimą. Tai padaryti turite įdiegdami antivirusinę programą, pavyzdžiui, ReimageIntego ar SpyHunter 5Combo Cleaner, ir ją atnaujindami. Tuomet nuskenuokite kompiuterio sistemą ir leiskite programai rasti visus pavojingus bei kenkėjiškus komponentus, o tuomet ji inicijuos viruso pašalinimą. Antivirusinei pašalinus virusą, galite būti prašomi perkrauti kompiuterį. Nepamirškite, kad Cryakl pašalinimas nepadės atkurti užkoduotų failų. Tam jums reikės pasinaudoti Cryakl Decryptor įrankiu. Jeigu viruso pašalinimo eigoje susidursite su tam tikrais nesklandumais, pavyzdžiui, negalėsite įdiegti antivirusinės programos, pasinaudokite žemiau pateiktomis instrukcijomis.

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Cryakl virusas ekrano nuotrauka
Cryakl virusas ekrano nuotraukaCryakl virusas ekrano nuotraukaCryakl virusas ekrano nuotraukaCryakl virusas ekrano nuotrauka
Cryakl virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Cryakl viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cryakl naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cryakl šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cryakl pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cryakl naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cryakl pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cryakl sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cryakl. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Susidūrę su Cryakl virusu, net nesvarstykite galimybės mokėti kibernetinių nusikaltėlių reikalaujamos išpirkos. Visus prarastus duomenis galite atkurti pasinaudodami nemokamu įrankiu, tačiau jeigu dėl tam tikrų priežasčių Cryakl Decryptor įrankis neatkodavo visų duomenų, pasinaudokite žemiau pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo būdais.

Jei Cryakl užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Šis automatinis duomenų atkūrimo įrankis nėra sukurtas atkurti specialiai Cryakl viruso užgrobtų failų, tačiau jis gali atkoduoti bent jau dalį svarbių dokumentų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cryakl viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions feature

Jeigu prieš viruso ataką jūsų kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir susigrąžinkite dalį prarastų failų.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Duomenų atkūrimas su ShadowExplorer

ShadowExplorer yra itin naudingas įrankis, jeigu susidūrėte su ne tokiu agresyviu failus užkoduojančiu virusu, kuris neištrynė Volume Shadow Copies. Tuomet ShadowExplorer gali padėti atkurti užkoduotus duomenis.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Duomenų atkūrimas su Cryakl Decryptor

Kompanijos Kasperksy sukurtas Cryakl Decryptor įrankis yra greičiausias ir efektyviausias būdas atkurti viruso pažeistus duomenis.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cryakl prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryakl-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cryakl ransomware virus