Clouded šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos)

Clouded pašalinimas

Kas yra Clouded virusas?

Clouded virusas failus koduoja nauju ir itin pavojingu būdu

Clouded failus užšifruojantis virusas – tai kenkėjiška kompiuterinė programa, atakuojanti kompiuterius su tikslu paversti kompiuterių vartotojų failus įkaitais. Jos tikslas yra sugadinti archyvus, garso ir vaizdo failus, „Office” dokumentus ir panašius kompiuteryje esančius duomenis, kurie yra reikalingi kompiuterio vartotojui. Vartotojui brangių failų užšifravimas – svarbus procesas, leidžiantis paveikti auką ir pradėti kitą atakos etapą – reikalavimą sumokėti išpirką. Kuo daugiau svarbių failų virusas užšifruoja, tuo lengviau įkalbėti auką ją sumokėti. Šiuo metu šio viruso kūrėjai reikalauja 0.1 Bitkoino vertės išpirkos, deja, norime priminti, jog net ir sumokėjus išpirką failų galite nebeatgauti. Labai tikėtina, jog sukčiai nė nesiteiks padėti jums atkurti užkoduotus failus, o paprasčiausiai išnyks, nes vienintelis jų tikslas ir yra įkalbėti auką pervesti pinigus. Jei jūsų failai buvo užšifruoti ir dabar matote, jog jų pavadinimas pasipildė .cloud plėtiniu, verčiau ištrinkite virusą ir imkite ieškoti duomenų kopijų. Nors ir norėtume pranešti, jog failus įmanoma iššifruoti kokiomis nors failų atkūrimo programomis, deja, tai šiuo metu nėra įmanoma. Negana to, virusas kiekvienam failui užšifruoti pasitelkia vis kitokį šifravimo raktą, o proceso gale niekur jų neišsaugo, kas reiškia visišką failų praradimą (net ir viruso kūrėjai negalės padėti jums jų atgauti). Akivaizdu, jog išpirką mokėti būtų beprasmiška, nes vos tik clouded.exe bei doccompressed.exe programos užbaigs failų šifravimo procesą ir išsijungs, failų atkurti nebebus įmanoma. Deja, taip nutikus, vienintelis dalykas, kurį privalėsite padaryti – ištrinti Clouded virusą. Tam, jog sėkmingai pašalintumėte šią kenksmingą programą, rekomenduojame naudoti FortectIntego programą.

Clouded virusas

Jei jūsų kompiuterio niekada nebuvo paveikęs failus šifruojantis virusas ir jūs nežinote, kaip suprasti, jog jis pateko į sistemą, turėtumėte žinoti, jog pirmieji signalai, rodantys, jog kompiuterį paveikė virusas, yra ženklus kompiuterio sulėtėjimas. Akivaizdu, jog esame pripratę prie nuolat pasikartojančių kompiuterio sulėtėjimų, tad dažniausiai tokiu virusu užsikrėtę žmonės nesureikšmins trumpai trunkančio kompiuterio veiklos sutrikimo. Deja, dažniausiai aukos pastebi virusą tik tuomet, kai failus išgelbėti jau per vėlu. Virusas, baigęs šifruoti failus, paženklina juos tam tikrais failo plėtiniais bei automatiškai atveria išpirkos raštelį, reikalaujantį sumokėti išpirką – tam tikrą pinigų sumą mainais į dešifravimo raktą. Kaip ir minėjome, mokėti išpirkos tiesiog neverta – programuoti nemokantys sukčiai virusą sukūrė taip, jog net ir norėdami jie negalėtų sugrąžinti jums jūsų failų.

Clouded viruso rodomas pranešimasClouded virusas, baigęs koduoti failus, automatiškai atvers štai tokią žinutę jūsų ekrane. Nemokėkite reikalaujamos išpirkos - virusas sugadina failus taip, jog net ir norėdami, viruso kūrėjai negalėtų padėti jums juos atkurti.

Ekspertai teigia, jog išpirkos reikalaujantys virusai dažniausia platinami el. paštu

Šiuo metu nėra visiškai tikslios informacijos, kokiu būdu platinami šis virusas, tačiau kibernetinio saugumo ekspertai yra įsitikinę, jog jis plinta elektroniniais laiškais, dar vadinamais pašto šiukšlėmis (arba brukalais). Egzistuoja daugybė botnetų, tokių kaip Nemucod arba Grum, kurie yra atsakingi už elektroninių šiukšlių platinimą. Atminkite, jog atverti nepažįstamųjų siųstus laiškus NĖRA saugu. Nesvarbu, kaip įtikinamai atrodo el. pašto žinutė, neatverkite joje įterptų nuorodų ar failų, ir verčiau nespauskite pele ant žinutės teksto lauko, nes tai gali būti tik imitacija, po kuria slepiasi kenksminga nuoroda. Jei paspausite, galite iškart įsirašyti kenksmingą virusą. Skirkite šiek tiek laiko įsitikinti, ar laiško siuntėjas yra patikimas žmogus – interneto paieškoje įveskite jo el.pašto adresą ir pabandykite rasti kuo daugiau informacijos. Jei kils įtarimų arba nerasite jokios informacijos, verčiau neatverkite tokio laiško.

Kodėl virusus rekomenduojama šalinti automatiniu būdu?

Saugiausias būdas ištrinti Clouded virusą bei kitas pavojingas programas – naudoti patikimą antivirusinę arba antikenkėjišką programą. Taip yra todėl, jog šios programos turi ekspertų paruoštas instrukcijas, kaip aptikti ir pašalinti visus kenkėjiškoms programoms priklausančius elementus. Kiekvienas virusas yra skirtingas, ir reikia išskirtinių kompiuterinių žinių norint savarankiškai pašalinti tokiems sudėtingiems ir kenkėjiškiems virusams pašalinti, todėl mes nerekomenduojame bandyti šalinti Clouded savarankiškai. Žemiau pateiktose instrukcijose mes paaiškinsime, kaip teisingai paleisti antivirusinę programą, jog ji be keblumų ištrintų visus sistemoje esančius virusus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Clouded pašalinimas

Rankinis Clouded pašalinimas saugiajame režime

Clouded virusui pašalinti rekomenduojame pirmiausia perkrauti kompiuterį saugiuoju rėžimu. Sekite šias instrukcijas:

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Clouded naudojant System Restore

Jei nepavyko viruso ištrinti pirmuoju būdu, pasikliaukite šiuo gidu.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Clouded pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Clouded sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Clouded. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Deja, virusui užšifravus duomenis, sumokėjus išpirką jų atgauti nepavyks dėl anksčiau minėtų priežasčių. Siūlome išbandyti tokius failų atkūrimo būdus:

Jei Clouded užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Kaip naudoti Data Recovery Pro?

Data Recovery Pro – tai programa, kuri gali padėti atgauti sugadintus failus. Galite ją išmėginti ir pažiūrėti, ar jai pavyks atkurti .cloud failus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Clouded viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite Windows ankstesnėmis versijomis

Windows Previous Versions funkcija gali padėti atgauti prarastus failus, tačiau tik tokiu atveju, jei kompiuterio vartotojas susikūrė sistemos atkūrimo tašką (angl. System Restore Point). Jei jo nesusikūrėte anksčiau, šiuo failų atkūrimo būdu pasinaudoti nepavyks.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Alternatyvus failų atkūrimo būdas: išbandykite Shadow Explorer

Sekite šias instrukcijas ir pasinaudokite ShadowExplorer programa, kuri padės surasti kompiuteryje esančias „šešėlines“ failų kopijas (tačiau tik tokiu atveju, jei jų neištrynė virusas). Jei programa sistemoje ras šias kopijas, jų pagalba pavyks atkurti sugadintus failus. Deja, dažniausiai tokie virusai yra užprogramuoti taip, jog surastų ir ištrintų šias failų kopijas.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Clouded prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis