Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Clouded šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Recovery Instructions Included

parašė Olivija Moreli - -   Clouded ransomware | Tipas: Ransomware

Clouded virusas failus koduoja nauju ir itin pavojingu būdu

Clouded failus užšifruojantis virusas – tai kenkėjiška kompiuterinė programa, atakuojanti kompiuterius su tikslu paversti kompiuterių vartotojų failus įkaitais. Jos tikslas yra sugadinti archyvus, garso ir vaizdo failus, „Office” dokumentus ir panašius kompiuteryje esančius duomenis, kurie yra reikalingi kompiuterio vartotojui. Vartotojui brangių failų užšifravimas – svarbus procesas, leidžiantis paveikti auką ir pradėti kitą atakos etapą – reikalavimą sumokėti išpirką. Kuo daugiau svarbių failų virusas užšifruoja, tuo lengviau įkalbėti auką ją sumokėti. Šiuo metu šio viruso kūrėjai reikalauja 0.1 Bitkoino vertės išpirkos, deja, norime priminti, jog net ir sumokėjus išpirką failų galite nebeatgauti. Labai tikėtina, jog sukčiai nė nesiteiks padėti jums atkurti užkoduotus failus, o paprasčiausiai išnyks, nes vienintelis jų tikslas ir yra įkalbėti auką pervesti pinigus. Jei jūsų failai buvo užšifruoti ir dabar matote, jog jų pavadinimas pasipildė .cloud plėtiniu, verčiau ištrinkite virusą ir imkite ieškoti duomenų kopijų. Nors ir norėtume pranešti, jog failus įmanoma iššifruoti kokiomis nors failų atkūrimo programomis, deja, tai šiuo metu nėra įmanoma. Negana to, virusas kiekvienam failui užšifruoti pasitelkia vis kitokį šifravimo raktą, o proceso gale niekur jų neišsaugo, kas reiškia visišką failų praradimą (net ir viruso kūrėjai negalės padėti jums jų atgauti). Akivaizdu, jog išpirką mokėti būtų beprasmiška, nes vos tik clouded.exe bei doccompressed.exe programos užbaigs failų šifravimo procesą ir išsijungs, failų atkurti nebebus įmanoma. Deja, taip nutikus, vienintelis dalykas, kurį privalėsite padaryti – ištrinti Clouded virusą. Tam, jog sėkmingai pašalintumėte šią kenksmingą programą, rekomenduojame naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego programą.

Clouded virusas

Jei jūsų kompiuterio niekada nebuvo paveikęs failus šifruojantis virusas ir jūs nežinote, kaip suprasti, jog jis pateko į sistemą, turėtumėte žinoti, jog pirmieji signalai, rodantys, jog kompiuterį paveikė virusas, yra ženklus kompiuterio sulėtėjimas. Akivaizdu, jog esame pripratę prie nuolat pasikartojančių kompiuterio sulėtėjimų, tad dažniausiai tokiu virusu užsikrėtę žmonės nesureikšmins trumpai trunkančio kompiuterio veiklos sutrikimo. Deja, dažniausiai aukos pastebi virusą tik tuomet, kai failus išgelbėti jau per vėlu. Virusas, baigęs šifruoti failus, paženklina juos tam tikrais failo plėtiniais bei automatiškai atveria išpirkos raštelį, reikalaujantį sumokėti išpirką – tam tikrą pinigų sumą mainais į dešifravimo raktą. Kaip ir minėjome, mokėti išpirkos tiesiog neverta – programuoti nemokantys sukčiai virusą sukūrė taip, jog net ir norėdami jie negalėtų sugrąžinti jums jūsų failų.

Clouded viruso rodomas pranešimasClouded virusas, baigęs koduoti failus, automatiškai atvers štai tokią žinutę jūsų ekrane. Nemokėkite reikalaujamos išpirkos - virusas sugadina failus taip, jog net ir norėdami, viruso kūrėjai negalėtų padėti jums juos atkurti.

Ekspertai teigia, jog išpirkos reikalaujantys virusai dažniausia platinami el. paštu

Šiuo metu nėra visiškai tikslios informacijos, kokiu būdu platinami šis virusas, tačiau kibernetinio saugumo ekspertai yra įsitikinę, jog jis plinta elektroniniais laiškais, dar vadinamais pašto šiukšlėmis (arba brukalais). Egzistuoja daugybė botnetų, tokių kaip Nemucod arba Grum, kurie yra atsakingi už elektroninių šiukšlių platinimą. Atminkite, jog atverti nepažįstamųjų siųstus laiškus NĖRA saugu. Nesvarbu, kaip įtikinamai atrodo el. pašto žinutė, neatverkite joje įterptų nuorodų ar failų, ir verčiau nespauskite pele ant žinutės teksto lauko, nes tai gali būti tik imitacija, po kuria slepiasi kenksminga nuoroda. Jei paspausite, galite iškart įsirašyti kenksmingą virusą. Skirkite šiek tiek laiko įsitikinti, ar laiško siuntėjas yra patikimas žmogus – interneto paieškoje įveskite jo el.pašto adresą ir pabandykite rasti kuo daugiau informacijos. Jei kils įtarimų arba nerasite jokios informacijos, verčiau neatverkite tokio laiško.

Kodėl virusus rekomenduojama šalinti automatiniu būdu?

Saugiausias būdas ištrinti Clouded virusą bei kitas pavojingas programas – naudoti patikimą antivirusinę arba antikenkėjišką programą. Taip yra todėl, jog šios programos turi ekspertų paruoštas instrukcijas, kaip aptikti ir pašalinti visus kenkėjiškoms programoms priklausančius elementus. Kiekvienas virusas yra skirtingas, ir reikia išskirtinių kompiuterinių žinių norint savarankiškai pašalinti tokiems sudėtingiems ir kenkėjiškiems virusams pašalinti, todėl mes nerekomenduojame bandyti šalinti Clouded savarankiškai. Žemiau pateiktose instrukcijose mes paaiškinsime, kaip teisingai paleisti antivirusinę programą, jog ji be keblumų ištrintų visus sistemoje esančius virusus.

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Clouded pašalinimas:

Kaip ištrinti Clouded naudojant Safe Mode with Networking

Clouded virusui pašalinti rekomenduojame pirmiausia perkrauti kompiuterį saugiuoju rėžimu. Sekite šias instrukcijas:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Clouded šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Clouded pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Clouded naudojant System Restore

Jei nepavyko viruso ištrinti pirmuoju būdu, pasikliaukite šiuo gidu.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Clouded pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Clouded sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Clouded. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Deja, virusui užšifravus duomenis, sumokėjus išpirką jų atgauti nepavyks dėl anksčiau minėtų priežasčių. Siūlome išbandyti tokius failų atkūrimo būdus:

Jei Clouded užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Kaip naudoti Data Recovery Pro?

Data Recovery Pro – tai programa, kuri gali padėti atgauti sugadintus failus. Galite ją išmėginti ir pažiūrėti, ar jai pavyks atkurti .cloud failus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Clouded viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite Windows ankstesnėmis versijomis

Windows Previous Versions funkcija gali padėti atgauti prarastus failus, tačiau tik tokiu atveju, jei kompiuterio vartotojas susikūrė sistemos atkūrimo tašką (angl. System Restore Point). Jei jo nesusikūrėte anksčiau, šiuo failų atkūrimo būdu pasinaudoti nepavyks.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Alternatyvus failų atkūrimo būdas: išbandykite Shadow Explorer

Sekite šias instrukcijas ir pasinaudokite ShadowExplorer programa, kuri padės surasti kompiuteryje esančias „šešėlines“ failų kopijas (tačiau tik tokiu atveju, jei jų neištrynė virusas). Jei programa sistemoje ras šias kopijas, jų pagalba pavyks atkurti sugadintus failus. Deja, dažniausiai tokie virusai yra užprogramuoti taip, jog surastų ir ištrintų šias failų kopijas.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Clouded prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-clouded.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Clouded