Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cerber 3.0 viruso šalinimas

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Ką turėtumėte žinoti apie Cerber 3.0 virusą?

Galima sakyti, kad Cerber viruso kūrėjai yra iš tiesų atsidavę savo darbui. Neseniai pasirodė trečioji populiariaus ransomware tipo viruso versija – Cerber 3.0. Naujasis virusas tęsia prieš tai buvusių virusų darbą ir įsibrovęs į kompiuterius užkoduoja vartotojų failus. Nors kompiuterių ekspertai perspėja, jog naujoji versija yra kur kas stipresnė ir sudėtingesnė nei ankstesnės versijos, pašalinti Cerber 3.0 virusą iš sistemos yra įmanoma. Žinoma, visoms viruso aukoms svarbiausiu klausimu tampa užgrobtų failų atkodavimas. Viruso kūrėjai ir toliau reikalauja išpirkos už failų atkodavimo raktą, tačiau pasiduoti hakeriams neverta. IT specialistai jau įrodė, kad jie yra pajėgūs sukurti nemokamus įrankius, leidžiančius atkoduoti Cerber viruso pažeistus duomenis, tad tikėtina, kad naujas įrankis jau greit pasieks Cerber 3.0 viruso aukas. Nuo viruso nukentėjusiems asmenims rekomenduojame susikoncentruoti ties viruso pašalinimu iš kompiuterio. Tam galite naudoti ReimageIntego. Prisiminkite, jog tik visiškai atsikračius virusu galima rūpintis failų atkūrimu. Priešingu atveju, virusas gali iš naujo užkoduoti atkoduotus duomenis.

Jeigu nesate susipažinę su garsiojo Cerber viruso plitimo istorija, trumpai pristatysime svarbiausius etapus. Cerber virusas buvo sukurtas kaip įprastas ransomware tipo virusas, kuris įsibrovęs į kompiuterius užkoduoja ten esančius failus. Pradžioje virusas taikėsi tik į tam tikrus regionus ir aktyvuodavosi tik tada, kai auka perkraudavo kompiuterį. Vėliau hakeriai patobulino virusą ir sukūrė naują versiją – Cerber 2.0. Kompiuterių naudotojams apie viruso įsibrovimą pranešdavo moteriškas balsas. Hakeriai toliau tęsė viruso tobulinimo darbus ir vėliau pradėjo reikalauti išpirkos. Norėdami atgauti užgrobtus failus, aukos turėdavo susisiekti su hakeriais ir sumokėti nustatytą pinigų sumą.

Cerber 2.0 virusui vis dar aktyviai atakuojant kompiuterius, pasklido gandai, kad greitai pasirodys trečioji viruso versija. Vos tik IT specialistai sukūrė nemokamą įrankį, kuris leidžia atkoduoti viruso pažeistus failus, taip ir įvyko. Dabar Cerber 3.0 virusas į užkoduotus failus įterpia .cerber3 plėtinį (ankstesnioji viruso versija įterpdavo .cerber2 plėtinį) ir naudoja # HELP DECRYPT #.txt failą, kuris įspėja auką apie užblokuotus failus. Beje, hakeriai ir toliau siekia išvilioti iš nukentėjusiųjų pinigus, žadėdami atkoduoti jų failus. Dar kartą priminsime, kad neverta pasitikėti kibernetinių sukčių žodžiais ir remti jų purvinų darbelių. Jeigu jūsų kompiuteris buvo užkrėstas, svarbiausias darbas, kurį turite atlikti – Cerber 3.0 viruso pašalinimas. Kuo greičiau tai padarysite, tuo mažiau žalos virusas spės sukelti.

Cerber 3.0 viruso pavyzdys

Kaip šis virusas plinta?

Nepaisant to, kad hakeriai vis tobulino virusą, jo plitimo būdai išliko tie patys. Cerber 3 virusas dažniausiai plinta per spamą ir užkrėstus elektroninius laiškus. Sukčių taikomos taktikos ištobulėjo, todėl interneto vartotojams reikia būti itin budriems. Hakeriai gali apsimesti valstybinių institucijų, mokesčių inspekcijos ar telekomunikacijų bendrovių atstovais. Laiškuose gali būti nurodyta, kad būtinai turite prisijungti prie sistemos, pasinaudodami pateikta nuoroda, arba parsisiųsti prie laiško prisegtą failą. Sukčiai žūt būt stengiasi įtikinti aukas, kad prisegtas dokumentas yra itin svarbus. Tad gavę tokio pobūdžio laišką, nepasiduokite įtikinėjimams ir pirmiau įsitikinkite, kad laiškas yra tikras. Jeigu kyla abejonių dėl laiško tikrumo, tiesiogiai kreipkitės į instituciją ir nerizikuokite savo duomenų saugumu.

Kaip pašalinti Cerber 3.0 virusą?

Viruso įsibrovimas pastebimas, kai vartotojai nebegali pasiekti savo asmeninių duomenų. Tuomet svarbiausia nepulti į paniką ir nesukti galvos, iš kur gauti pinigų išpirkai. Pirmiausia, turite imtis viruso pašalinimo, o tai padaryti galite su profesionalių ir patikimų antivirusinių programų pagalba, pavyzdžiui, ReimageIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Žemiau pateikėme instrukcijas, kuriomis naudodamiesi galėsite pašalinti Cerber 3 virusą. Tik atsikratę viruso, galite pradėti rūpintis užgrobtų failų atkūrimu. Žinoma, tai padaryti bus paprasčiau, jeigu turite atsargines duomenų kopijas, išsaugotas išorinėse laikmenose. Jeigu kopijų neturite, belieka laukti ir tikėtis, kad greitu metu pasirodys įrankis, leidžiantis nemokamai atkurti prarastus failus. O Cerber 3.0 viruso ataka taps pamoka, kad atsargines kopijas daryti būtina!

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cerber 3.0 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cerber 3.0 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cerber 3.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cerber 3.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cerber 3.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cerber 3.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cerber 3.0 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cerber 3.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-3-0-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cerber 3.0 ransomware virus