Būkite atidūs siųsdamiesi Android aplikacijas – vienas trečdalis jų yra užkrėstos!

Būkite atidūs siųsdamiesi Android aplikacijas – vienas trečdalis jų yra užkrėstos!Pagal naujausią britų apsaugos firmos „British Telecom“ (BT) pateiktą ataskaitą, prietaisai, naudojantys Android operacinę sistemą, vis labiau ir labiau įtraukiami į kenkėjiškų programų platinimą. NetEvents America konferencijoje buvo atskleista, kad maždaug trečdalis iš Android operacinei sistemai skirtų aplikacijų yra užkrėstos. Žinoma, tai buvo paskatinta vis didėjančio išmaniųjų telefonų populiarumo, kuris šiuo metu siekia daugiau nei 400 milijonų vartotojų visame pasaulyje.

„British Telecom“ teigia, kad visas šis užkrėstų aplikacijų skaičius auga dėl paprastos priežasties – Android vartotojai pradėjo aktyviai naudotis kitais šaltiniais, ne tik Google “Play Store“, siekdami atsisiųsti aplikacijas nemokamai. Žinoma, tai padeda sutaupyti, tačiau, kad ir kaip viliojančiai tai atrodytų, verta paminėti, kad trečiosios Android aplikacijų parduotuvės neskiria pakankamai dėmesio kenkėjiškų programų kontrolei ir turi didesnį kiekį kenkėjiškų programų aptikimo atvejų. „Google Play Store“ yra daugiau kontroliuojama vieta, tačiau ji taip pat negali būti apibūdinta kaip visiškai saugi ir nekelianti kenkėjiškų programų rizikos.

2011 metais sudariusi net 63% visų mobiliojo operacinės sistemos kenkėjiškų programų, „Android“ kenkėjiškų programų rinka šiuo metu taip pat aktyviai auga. Anot “BT”, netikros Android aplikacijų parduotuvės yra pajėgios užkrėsti milijonus Android OS naudojančių prietaisų. Kad ir kaip gaila, ataskaita neduoda tikslių Android Aplikacijų pavyzdžių, kurios buvo nustatytos kaip kenkėjiškos.

Failai
Programos
Palygink