Bbii viruso šalinimas (virusai)

Bbii viruso pašalinimas

Kas yra Bbii ransomware?

Bbii failų virusas užrakina duomenis, kad galėtų reikalauti išpirkos

Bbii ransomware aptikimasInfekciją galima pašalinti su antivirusine programa

Bbii ransomware virusas yra grėsmė, kuri užšifruoja kompiuteryje esančius failus, vos tik patenka į sistemą. Įsiskverbimas gali būti nepastebimas ir itin greitas, todėl, kai jūsų kompiuterį paveiks ši kenkėjiška programa, visi jūsų dažniausiai naudojami ir privatūs duomenys taps nepasiekiami. Kibernetiniai nusikaltėliai tvirtina, jog vienintelis būdas atgauti failus – tai susimokėti reikalaujamą išpirką. Tačiau pasitikėti viruso kūrėjais tikrai neverta ir neturėtumėte paklusti jų raginimams.

Pastaroji ransomware ataka paveikė žmones visame pasaulyje. Šią specifinę atmainą, vadinamą Bbii, sukūrė kibernetiniai nusikaltėliai, norintys išvilioti pinigus iš aukų užšifruojant svarbius jų failus. Tai yra nauja Djvu ransomware viruso versija.

Užkoduotų failų nebegalima atidaryti dėl pakeisto kodo. Be to, dėl sudėtingo proceso neįmanoma susidoroti su šia kenkėjiška programa be tinkamų įrankių. Išpirkos žinutės paprastai randamos visur, kur jų galite tikėtis: darbalaukyje ir aplankuose. Faile _readme.txt teigiama, kad aukos turi sumokėti tam tikrą sumą, jei nori, jog šie failai būtų atrakinti. Bet tai tėra pažadai, kurie gali likti neišpildyti, todėl nepasitikėkite viruso kūrėjais.

Platesnė informacija apie ransomware

Bbii failų virusas gali atsidurti jūsų kompiuteryje, kai neatsargiai siunčiatės įvairių programų ar žaidimų piratines versijas ar šlamštui priskiriamų el. laiškų failus. Prieš atidarant bet kokius įtartinus el. laiškus yra labai svarbu patikrinti, ar tie laiškai neturi užkrėstų failų ar neaiškių nuorodų. Be to, programas ir žaidimus reikėtų siųstis tik iš oficialių jų platintojų ar tiesioginių puslapių.

Žmonės dažnai ieško lengvo būdo įsigyti populiarių žaidimų ar brangių programų nemokamai. Tačiau neatsargus įvairių programų atsisiuntimas ir įdiegimas gali kainuoti itin brangiai, nes drauge su jomis atsisiunčiami ir virusai. Bbii failų virusas gali būti įdiegtas iš karto, vos tik pradedamas kažkokio norėto žaidimo ar programos įdiegimas, tad dažnu atveju vartotojai net nesupranta, kaip be jokio leidimo į jų kompiuterį pateko pavojinga infekcija.

Pavadinimas Bbii ransomware
Tipas Kriptovirusas, failus užrakinantis virusas
Priedėlis .bbii
Šeima STOP virus/Djvu ransomware
Išpirkos pranešimas _readme.txt
Išpirkos suma 490$/980$
Kaip plinta Virusas platinamas per piratines žaidimų ir programų versijas, šlamštui priskiriamų laiškų priedus
Pašalinimas Tokia grėsmė turėtų būti pašalinta naudojant patikimą antivirusinę programą
Sistemos taisymas Norėdami sutvarkyti sistemą, kuri buvo pažeista viruso, turėtumėte išmėginti tokį įrankį kaip FortectIntego

Bbii failų virusas naudojasi failų kodavimu, nes šifravimas leidžia pakeisti pradinį pasirinktų failų kodą. Tai tampa pinigų reikalavimo priežastimi. Nusikaltėliai pirmenybę teikia Bitcoin kriptovaliutai, todėl išpirkos žinutėje nurodoma konkreti piniginė ir būdas, kaip auka turėtų pateikti reikalaujamą sumą.

Tokia grėsmė yra itin rimta, nes gali sugadinti įrenginį. Nerekomenduojame mokėti reikalaujamos išpirkos ar apskritai mėginti susisiekti su nusikaltėliais. Ekspertai ragina tiesiog ignoruoti viruso kūrėjus ir kuo greičiau pašalinti Bbii ransomware. Tik po to, kai pilnai atsikratysite šio viruso, galėsite išmėginti kitus alternatyvius būdus, kurie galbūt padės susigrąžinti failus.

Infekcijos pašalinimas

Ši infekcija gali taip stipriai sugadinti įrenginį, jog kai kuriais atvejais tenka iš naujo įdiegti operacinę sistemą ar atlikti kitas procedūra, kurios padeda atkurti normalią kompiuterio veiklą. Kuo greičiau pašalinsite šią infekciją, tuo geriau, nes tuomet sustabdysite aktyvų virusą ir galėsite panaikinti jo sukeltas problemas.

Turėtumėte pašalinti Bbii failų virusą vos tik pastebėsite, jog jis yra jūsų kompiuteryje. Tokį veiksmą lengvai ir užtikrintai atliksite naudodami patikimus saugos įrankius. Žinoma, svarbu pasirinkti tokią AV programą, kuri geba aptikti išpirkos reikalaujančius virusus.

Įsitikinkite, kad paleidote įrankį, galintį aptikti įsibrovėlius ir kenkėjiškus failus. Rekomenduojame tokias programa kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, kurios greitai aptinka Bbii virusą ir užtikrintai jį pašalina iš sistemos. Taip galėsite nebebijoti, kad failai vėl bus užrakinti. Taip pat atminkite, kad jei mėginsite atkurti failus prieš pašalindami infekciją, galite sugadinti juos visam laikui. Prieš darydami kitus žingsnius, pirmiausia pilnai pašalinkite virusą.

Bbii ransomwareFailus užrakinantis virusas yra viena iš pavojingiausių kibernetinių grėsmių

Pažeistos sistemos taisymas

Bbii ransomware gali ne tik užrakinti failus, bet ir sukelti įrenginyje papildomų problemų. Nepraleiskite jokių rekomenduojamų veiksmų, pilnai pašalinkite infekciją, išvalykite likučius ir pataisykite visus tiesiogiai paveiktus sistemos duomenis. Jokiu būdu neklausykite kibernetinių nusikaltėlių raginimų, nurodytų išpirkos pranešime, ir nesugalvokite vietoj viruso pašalinimo kreiptis į jo kūrėjus.

Atminkite, kad Bbii virusas gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Iššifravimo galimybė, kuri prieinama kai kuriais atvejais

Bbii ransomware virusas naudoja šifravimą, todėl norint pilnai atkurti duomenis, reikalingi iššifravimo įrankiai. Nėra oficialių įrankių, kurie galėtų padėti, bet vis tiek galite rasti tam tikrų būdų, priklausomai nuo to, koks ID buvo panaudotas. Jei buvo panaudotas online ID, tuomet kiekvienas paveiktas įrenginys gavo naują raktą, o jei offline ID, tuomet toks pats raktas tinka visoms aukoms.

Jie reikalingi iššifravimui. Įprastai offline ID yra nebenaudojami, nes online ID yra pažangesni ir neleidžia aukoms lengvai atgauti savo failų. Tačiau jūsų duomenis galima atkurti, jei visgi buvo panaudotas offline ID. Bbii failų virusą galima iššifruoti, jei gavote offline ID versiją, nes tokiais atvejais padeda jau anksčiau saugos specialistų sukurtas įrankis.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandyti naudoti Emsisoft iššifravimo priemonę, skirtą Djvu/STOP. Svarbu paminėti, kad šis įrankis veiks ne visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant neprisijungus ID, nes kenkėjiška programa nesugeba susisiekti su savo nuotoliniais serveriais.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Bbii ransomware yra pavojinga grėsmė, todėl nepraleiskite veiksmų ir įsitikinkite, kad pašalinote infekciją prieš bandydami atkurti paveiktus failus. Apdorokite įrenginį saugos įrankiais, pvz., SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, ir sustabdykite virusą, valdantį aukščiau išvardintus kenkėjiškus procesus.

Tai yra užtikrintas būdas, padedantis kovoti su tokia infekcija kaip Bbii failų virusas, nes galite visiems laikams nutraukti grėsmę ir tada pašalinti viruso likučius ar padarytą žalą. FortectIntego padeda sutvarkyti sugadintą sistemą ir vėl džiaugtis puikiai veikiančiu kompiuteriu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Bbii viruso pašalinimas

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Bbii pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Bbii prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis