AVCrypt viruso šalinimas - Pašalinimo vadovas

AVCrypt viruso pašalinimas

Kas yra AVCrypt virusas?

AVCrypt – virusas, kuris bando išinstaliuoti antivirusinę programą užkrėstose Windows operacinėse sistemose

AVCrypt išpirkos raštelis

AVCrypt yra kenksminga programa, kuri buvo sukurta antivirusinių programų pašalinimui. Šiuo metu nėra žinoma, ar šis virusas buvo sukurtas kaip duomenis užkoduojantis virusas, ar programų naikintojas. Vis dėlto, programa sukuria naują, tuščią dokumentą pavadinimu +HOW_TO_UNLOCK.txt, kuris turėtų pateikti išpirkimo taisykles.

Apibūdinimas
Pavadinimas AVCrypt
Tipas Duomenis užkoduojantis virusas
Pavojaus lygis Aukštas. Pakeičia sistemos konfigūraciją, panaikina antivirusinę programą bei kitus duomenis
Simptomai Užkoduoti failai, panaikinta antivirusinė
Platinimas Suklastoti laiško priedai, fiktyvūs programų atnaujinimai, saugumo spragų ieškantis įrankis
Pašalinimas Parsisiųskite ir įdiekite FortectIntego

Pats svarbiausias AVCrypt viruso įpatumas yra sugebėjimas ištrinti kompiuterio apsaugos programas vos tik patekus į operacinę sistemą. Kenksminga programa ypač taikosi į Windows Defender ir Malwarebytes antivirusinę bei sunaikina Windows servisus tam, kad sustabdytų normalią šių programų veiklą.

Be to, AVCrypt pateikia užklausą apie antivirusinę programą, kuri yra užregistruota su Windows apsaugos centru. Tuomet šis kenksmingas virusas panaudoja WMIC tam, kad galutinai panaikintų antivirusinę. Tačiau neseniai atlikta analizė parodė, kad virusas nesugeba pašalinti visų antivirusinių programų. Tai reiškia, kad kai kurios užkratų šalinimo programos yra atsparios šiai infekcijai.

AVCrypt kenkėjiška programa turi abiejų – duomenis užkoduojančio viruso ir programų naikintojo – savybių. Taigi, virusas gali sutrikdyti normalų Windows operacinės sistemos funkcionavimą, panaikindamas specifinius Windows servisus. Taipogi, šis kibernetinis pavojus buvo sukurtas tam, kad užkoduotų asmeninius failus ir pareikalautų išpirkos.

Įsibrovęs į kompiuterį, AVCrypt virusas nepradeda duomenų užblokavimo iš karto. Pirmiausiai jis tyliai tyko kompiuteryje ir tuomet susisiekia su Valdymo ir Kontrolės sistema per TOR serverį bei pateikia šiuos duomenis:

 • šifravimo raktu;
 • laiko zona;
 • Windows sistemos versija.

Tačiau vykstant šiam procesui, įvyksta kelios klaidos. Atsižvelgus į tai, galima manyti, jog virusas dar nėra pilnai sukurtas. Prieš nuskenuodamas sistemą failų užkodavimui, kenkėjiška programa panaikina antivirusinę. Kodavimo proceso metu, virusas pervadina failus naudodamasis šia schema:

+[original_name]

Iš karto po duomenų užblokavimo AVCrypt virusas sukuria +HOW_TO_UNLOCK.txt failą kiekviename aplanke, kuriame yra užkoduoti failai. Neabejojama, jog šioje rinkmenoje turėtų būti duomenų atgavimo būdų aprašymai. Tačiau atidarius failą, jame parašytas tik šis tekstas: „lol n“. Tikėtina, jog šis virusas yra vystymosi lygyje ir konkretus aprašymas gali būti pridėtas bet kuriuo metu.

Windows apsaugos programa aptinka šią kompiuterinę grėsmę kaip Ransom:Win32/Pactelung.A. Taigi, AVCrypt pašalinimas yra įmanomas profesionalios antivirusinės programos pagalba. Atsikratykite šia kenkėjiška programa kuo skubiau, kadangi ji turi daug žalingų savybių bei palieka operacinę sistemą lengvai pažeidžiamą.

Šis kompiuterinis virusas pakeičia bei prideda naujų Windows Registrų, sunaikina failus, ivykių užrašus bei pašalina automatinės eigos įrašą. Sutvarkyti šias problemas ir pašalinti AVCrypt virusą patariame su programa FortectIntego.

AVCrypt viruso pateiktas išpirkos raštelisAVCrypt - pavojingas kompiuterinis virusas, kuris gali ištrinti antivirusines programas.

Galimi infekcijos būdai

Šiuo metu nėra žinoma, kokiu konkrečiu būdu šis virusas plinta. Kibernetiniai nusikaltėliai gali naudoti šiuos platinimo metdus:

 • suklastoti elektroninio laiško priedai
 • kenkėjiškos interaktyvios reklamos
 • netikri programų atnaujinimai bei fiktyvios programos
 • saugumo spragų ieškantis įrankis

Tam, kad išvengtumėte pavojingų virusų, reikalingas jūsų atidumas interneto naršymo metu. Taipogi, yra labai svarbu įsigyti ir atnaujinti antivirusinę programą, nepamirštant atnaujinimų, skirtų kitoms programoms jūsų kompiuteryje. Nepaisant to, jūs vis tiek galite užkrėsti savo kompiuterį pavojingu virusu. Todel rekomenduojame nsukurti asmeninių failų atsarginę kopiją, kurią reiketų laikyti nuotoliniame serveryje arba išoriniame kietąjame diske.

Išinstaliuokite AVCrypt kenkėjišką programą

AVCrypt pašalinimas turi būti įvykdytas naudojantis profesionale antiviruse programine įranga. Kaip jau minėjome, virusas sugeba pašalinti saugos programas. Todėl rekomenduojame perkrauti kompiuterį naudojant Safe Mode with Networking režimą (šis būdas yra aprašytas žemiau).

Jeigu nesate tikri, kurią antivirusinę naudoti viruso panaikinimui, mes patariame pasirinkti vieną iš šių programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Mes garantuojame, jog šios programos padės lengvai pašalinti AVCrypt virusą. Taipogi, jeigu neturite asmeninių failų atsarginės kopijos, mes siūlome alternatyvius failų atkūrimo būdus, kurių aprašymą galite surasti apačioje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis AVCrypt viruso pašalinimas

Rankinis AVCrypt pašalinimas saugiajame režime

Perkraukite kompiuterį Safe Mode with Networking režimu tam, kad pašalintumėte virusą.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti AVCrypt naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš AVCrypt pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog AVCrypt sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti AVCrypt. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei AVCrypt užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti atkurti duomenis

Kai kurie failai gali būti iššifruoti su Data Recovery Pro, tačiau nepamirškite, kad tai nėra oficialys AVCrypt dešifravimo įrankis.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus AVCrypt viruso;
 • Atkurkite juos.

Išbandykite ShadowExplorer

Jeigu virusas neištrynė šešėlinių kopijų, ShadowExplorer įrankis jums gali pagelbėti.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

AVCrypt atkodavimo įrankis dar nėra sukurtas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip AVCrypt prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis