Ask šalinimas

Ask pašalinimas

Kas yra Ask?

Kas yra Ask?

Ask yra populiarus paieškos puslapis, kuris savo vartotojams pateikia patikimus paieškos rezultatus. Vis dėl to, daugelis žmonių suabejojo jo patikimumu po to, kai netikėtai pastebėjo jį savo kompiuteryje. Žinoma, jie yra įsitikinę, kad jie niekada nesisiuntė šios programos į savo kompiuterį. Prieš pavadindami šią programą „virusu“, jūs turėtumėte suprasti, kad Ask įrankių juosta ir kitos su šiuo paieškos puslapiu susijusios programos dažniausiai yra platinamos kartu su nemokamomis programomis. Čia jos yra pristatomos kaip papildomi priedai, kuriems užkirsti kelią galima vieninteliu būdu – nužymint varnelę, kuri sutinka su sistemos nustatymų pakeitimu ir šių papildomų programų atsisiuntimu. Jeigu jūs jau pastebėjote šį puslapį kiekvienoje iš savo naršyklių, pagalvokite kokią nemokamą programą jūs ką tik įrašinėjote į savo kompiuterį. Greičiausiai jūs nestebėjote jos atsisiuntimo į sistemą ir praleidote varnelę, kuri siūlė jums padaryti Ask savo pradžios puslapiu (angl. start page) ar numatytuoju paieškos puslapiu (angl. default search engine). Jei norite pašalinti Ask iš savo kompiuterio, turėtumėte atlikti žemiau pateiktas instrukcijas.

KAIP ASK GALI ATSIRASTI MANO KOMPIUTERYJE?

Kaip jau minėjome, Ask įrankių juosta ir ask.com neturi nieko bendro su virusais. Vis dėlto, šios paieškos programos jūsų kompiuteryje gali pasirodyti iš niekur. Iš tiesų, jos pasirodo tik atsisiuntus į sistemą kokią nors su jomis susijusią nemokamą programą, pavyzdžiui Java. Daugeliu atvejų, žmonės parsisiunčia tokias programas į savo kompiuterius kadangi jie skiria nepakankamai dėmesio jų atsisiuntimo į sistemą procesui. Jei norite išvengti Ask, turėtumėte visada rinktis Custom arba Advanced programos atsisiuntimo procesą. Taip jūs galėsite pamatyti papildomų priedų sąrašą. Po to jūs turėtumėte nužymėti visas varneles, kurios siūlo jums pakeisti sistemos nustatymus arba atsisiųsti su šia programa susijusią įrankių juostą. Vis dėl to, jeigu ši programa jau yra jūsų kompiuteryje ir jūs norite pašalinti Ask iš savo kompiuterio, tai galite padaryti sekdami žemiau pateiktas instrukcijas:

KAIP IŠTRINTI ASK?

Jei norite atsikratyti Ask įrankių juostos, jums reikia išinstaliuoti ją iš Add/Remove Programs. Toliau mes jums rekomenduojame nuresetinti kiekvieną Ask užgrobtą naršyklę ir patikrinti kompiuterį su antivirusine programa.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis