Ad-Maven reklamų šalinimas (Papildytas vadovas) - Kov 2017 atnaujinimas

Ad-Maven reklamų pašalinimas

Kas yra Ad-Maven reklamos?

Matote Ad-Maven reklamas? Metas susirūpinti kompiuterio saugumu

Gausybė Ad-Maven reklamų gali apsunkinti ir trukdyti naršyti internete, agresyviai siūlydamos įvairų reklaminį turinį. Iš tiesų šios reklamos gali išvesti iš kantrybės net ir pačius ramiausius vartotojus. Programa, kuri atsakinga už šių reklamų pateikimą, įprastai patenka į kompiuterį nepastebėta ir pateikia reklamas visuose jūsų lankomuose tinklalapiuose. Visai nesvarbu, ar jūs to norite, ar ne, būsite priversti jas matyti. Ad-Maven yra legali internetinės reklamos platforma, tačiau jos agresyvi marketingo strategija privertė vartotojus ją laikyti virusu. Tačiau, turime perspėti, kad Ad-Maven virusas nėra tinkama savoka šiai programai apibūdinti. Akivaizdu, kad ši programa kelia daug nepatogumų ir neigiamų emocijų dėl itin didelio kiekio iššokančių reklamų, reklaminių juostų, tekstinių, garsinių, vaizdinių ir kt. reklamų. Tikriausiai jums jau teko girdėti, kad reklamos tapo itin pavojingos, kadangi jūs galite susidurti su užkrėstomis reklamomis net gi populiariuose ir patikimuose tinklalapiuose. Tad paspaudę vieną tokių reklamų, galite į kompiuterį įsileisti pavojingą virusą. Norėdami to išvengti, turite pašalinti Ad-Maven iš sistemos. Geriausia tai padaryti pasinaudojant antivirusine programa, pavyzdžiui, FortectIntego.

Ad-Maven virusasAd-Maven reklamos gali būti klaidinančios ir nukreipti į potencialiai pavojingus tinklalapius.

Jeigu Ad-Maven reklamos jums neatrodo didelė ir rimta problema, tuomet privalote susipažinti su grėsmėmis, kylančioms jūsų kompiuteriui bei asmeninės informacijos saugumui. Ši reklaminė platforma turi gausybę partnerių. Tad natūralu, kad ne visais jais galima vienodai pasikliauti. Dėl šios priežasties, jūs galite susidruti su reklamomis, vedančiomis į potencialiai pavojingus tinklalapius, kuriuose jums gali būti siūloma įsigyti kvestionuotinų produktų ar paslaugų. Reklamos jūs gali suklaidinti. Užuot radę reklamuojamą pasiūlymą, jūs galite atsidurti tinklalalpyje, kuriame jūsų tyko kibernetiniai nusikaltėliai. Jums gali būti siūloma įdiegti netikras programas ir taip išgauti jūsų asmeninius duomenis, pavyzdžiui, kreditinės kortelės duomenis ar prisijungimus prie elektroninės bankininkystės. Be to, kai kurios reklamos gali būti užkrėstos arbe nukreipti į tinklalapius, kuriuose tyko kompiuteriniai virusai. Ad-Maven pašalinimas padės išvengti susidūrimo su reklamose paslėptais pavojais. Patariame tai padaryti kuo greičiau, kol viena klaidinančių reklamų nesukėlė jums dar didesnių nemalonumų.

Kada ši programa buvo įdiegta mano kompiuteryje?

Ad-Maven virusas plinta kaip ir daugelis kitų potencialiai pavojingų programų (angl. potentially unwanted programs). Nepaisant to, kad programa turi oficialią svetainę, kur kas dažniau vartotojai pastebi, jog ji atsirado savavališkai. Taip nutinka todėl, kad ji yra platinama ir reklamuojama kitų programų pagalba. Įdiegdami naujas iš interneto parsisiųstas programas visuomet turite įstitikinti, kad tai nėra programinės įrangos paketas. Tai padaryti galite pasirinkdami tinkamus įdiegimo nustatymus. Visuomet rinkitės išplėstinius (angl. advanced, custom) parametrus ir atidžiai sekite kiekvieną žingsnį. Skubėdami galite nepastebėti pažymėtų papildomų programų. Šiame siūlomų programų sąraše gali būti ne tik Ad-Maven, bet ir kiti nepageidaujami įrankiai, naršyklės plėtiniai ir kt. Jeigu visuomet programų įdiegimui renkatės standartinius ar rekomenduojamus (angl. standard, basic) nustatymus, tuomet rizikuojate įdiegti ir partnerių aplikacijas. Deja, tai gali nutikti jums to nežinant. Šis įdiegimo vedlys neinformuoja apie programinės įrangos pakete esančius papildomus komponentus.

Ad-Maven panaikinimo būdai

Jeigu atsidūrėte šioje straipsnio dalyje, greičiausiai Ad-Maven reklamos jums įkyrėjo. Kibernetinio saugumo specialistai visada rekomenduoja kuo greičiau atsikratyti nepageidaujamomis programomis. Kuo ilgiau jos tūno kompiuteryje, tuo daugiau nemalonumų jos gali sukelti. Pavyzdžiui, įdiegti įtartinų aplikacijų, įrankių ar naršyklės plėtinių be jūsų žinios. O ką kalbėti apie tai, kad reklamos itin trukdo kokybiškai naršyti internete. Norėdami pašalinti Ad-Maven reklamas, sekite straipsnio pabaigoje pateiktomis instrukcijomis. Jose rasite kaip išdiegti programą iš kompiuterio ir kitus kenkėjiškus komponentus iš interneto naršyklių. Neslėpsime fakto, kad rankinis viruso panaikinimas gali kiek užtrukti ir pareikalauti įdėti šiek tiek pastangų. Tad jeigu ieškote lengvo ir greito būdo, kuriuo galėtų būti atliktas Ad-Maven pašalinimas, turime jums alternatyvą. Nuskenuokite kompiuterį antivirusine programa ir leiskite jai atlikti šį darbą už jus.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Ad-Maven reklamų pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Ad-Maven reklamas gali sukelti reklaminė programa, kuri buvo įdiegta jūsų kompiuteryje. Vadovaudamiesi žemiau pateiktomis instrukcijomis, atsikratykite šia programa.

Norėdami pašalinti Ad-Maven reklamos iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Ad-Maven reklamos ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

Ad-Maven reklamos retai užpuola Mac OS X vartotojus, tačiau jeigu su jomis susidūrėte, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Jos padės atsikratyti nepageidaujamomis reklamomis.

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Microsoft Edge taip pat galėjo nukentėti nuo Ad-Maven programos, tačiau sekdami šiomis instrukcijomis galėsite išsoręsti šią problemą.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Patikrinkite Mozilla Firefox plėtinių sąrašą. Čia galite rasti jums nežinomų programų, kurios gali būti susijusios su Ad-Maven. Nedvejodami pašalinkite jas.

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Ad-Maven reklamos, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Ad-Maven reklamos vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Ad-Maven reklamos.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Mūsų parengtos instrukcijos padės atsikratyti visų Ad-Maven komponentų, kurie galėjo būti įdiegti Google Chrome naršyklėje.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Atidžiai sekite instrukcijomis, kurios padės atsikratyti Ad-Maven reklamomis.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Ad-Maven reklamos, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Ad-Maven registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis