Trojan:Win32/Ymacco šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas) - atnaujinta Sau 2021

Trojan:Win32/Ymacco pašalinimas

Kas yra Trojan:Win32/Ymacco?

Ymacco Trojan yra kenkėjiška programa, kuri vykdo kenksmingus procesus ir inicijuoja peradresavimus į įtartinas svetaines

Ymacco Trojan virusasYmacco trojanas yra virusas, kuris silpnina kompiuterį ir padeda į jį lengviau patekti kitoms pavojingoms programoms.

Trojan:Win32/Ymacco yra labai pavojinga kibernetinė infekcija, kuri gali patalpinti sistemoje kenksmingus scenarijus, atsiųsti kitas pavojingas programas, manipuliuoti sistemos našumu, nukreipti vartotojus į įtartinas svetaines ir pan. Kitaip tariant, ši infekcija gali inicijuoti įvairius rizikingus veiksmus įrenginyje ir todėl rekomenduojama kuo greičiau pašalinti ją iš sistemos.

Šis trojanas buvo sukurtas gerai apgalvojant jo veiklą, todėl jis sėkmingai geba užkrėsti kompiuterius patekęs į sistemą per šlamšto kategorijai priskiriamus laiškus, piratinę programinę įrangą ir t. t. Po įdiegimo infekcija nedelsiant pradeda vykdyti kenkėjiškus procesus, iš kurių vienas žinomiausių yra Uwgcset.exe.

Paprastai vartotojai nepastebi šio proceso. Tačiau sistemos patikrinimas naudojant profesionalią antivirusinę programą įspėja vartotojus apie Trojan:Win32/Ymacco.AAC9, Win32/TrojanDownloader.Delf.CYB, Trojan.GenericKD.43360621 ir panašių grėsmių aptikimą.

Deja, Ymacco virusas yra labai apgaulingas, nes neveikia taip akivaizdžiai, jog būtų lengvai pastebėtas neįgudusių vartotojų. Jis gali ilgai slėptis sistemoje, kol vartotojai pagaliau pastebi įtartinus failus, naudojančius daug CPU resursų, nepažįstamus failus atsitiktiniuose aplankuose, ir naršyklės peradresavimus į tokias svetaines kaip z.whorecord.xyz, a.tomx.xyz, pushwelcome.com, pushtoday.icu ir kt. Tokia kenkėjiška programa gali sukelti rimtų problemų, todėl nedelsdami pašalinkite trojaną iš savo kompiuterio.

Pavadinimas Ymacco trojanas, Trojan:Win32/Ymacco
Tipas Trojanas
Keliama grėsmė Šis trojanas kelia pavojų užkrėstų kompiuterių vartotojams, inicijuodamas reguliarius peradresavimus į įtartinus interneto domenus, vykdydamas kenksmingus procesus fone ir atsiųsdamas kitas kenkėjiškas programas
Aptikimas
 • Trojan:Win32/Ymacco.AAC9 (Windows Defender)
 • Win32:PWSX-gen [Trj] (AVG)
 • Win32/TrojanDownloader.Delf.CYB (ESET-NOD32)
 • HEUR:Trojan-Spy.Win32.Noon.gen (Kaspersky)
 • Trojan.Win32.WACATAC.THFAHBO (TrendMicro)
 • Trojan.GenericKD.43360621 (BitDefender)
 • Trojan.GenericKD.43360621 (B) (Emsisoft)
 • PossibleThreat.ARN.M (Fortinet)
 • Trojan.Downloader (Malwarebytes)
 • Trojan:Win32/Ymacco.AAE6
 • ML.Attribute.HighConfidence (Symantec),
 • etc.
Simptomai Trojanas fone vykdo kenkėjiškus procesus ir vartoja daug CPU resursų. Be to, jis gali įsibrauti į interneto naršykles ir nukreipti vartotoją į svetaines, užkrėstas kenkėjiškais scenarijais
Pašalinimas Kenkėjiški failai slepiasi įvairiose sistemos vietose ir dažnai atrodo kaip teisėti Windows failai/procesai. Todėl norint tinkamai pašalinti Ymacco trojaną, reikia naudotis profesionalia antivirusine programa
Žalos sutvarkymas Rekomenduojama pasinaudoti FortectIntego, nes tokia programa padės sutaisyti paveiktus sisteminius nustatymus, failus bei procesus

2-spyware.com specialistai[1] teigia, kad reguliari sistemos peržiūra su patikima antivirusine programa yra būtinas žingsnis norint užtikrinti, jog kompiuteris būtų saugus ir jame nesislėptų jokie virusai. Turėkite omenyje, jog tokie trojanai kaip Ymacco virusas, yra gan sunkiai aptinkami be tinkamai veikiančios antivirusinės programos, todėl reguliariai netikrindami savo kompiuterio sistemos galite ilgai nepastebėti, jog jūsų įrenginys kenčia nuo rimtos infekcijos.

Šiuo metu galima rasti daug įvairių patikimų antivirusinių programų, kurios yra pakankamai geros ir reguliariai atnaujinamos, jog galėtų aptikti ir pašalinti šį ir kitus panašius kenkėjus. Atminkite, jog viruso aptikimas gali kiek skirtis priklausomai nuo naudojamos programos, todėl norėdami įsitikinti ar jūsų kompiuteryje slepiasi būtent Ymacco trojanas, patikrinkite visus „VirusTotal“ pateiktus jo pavadinimus.

Šis virusas dažnai vadinamas Trojan:Win32/Ymacco.AAC9, remiantis Windows Defender pateikiamu viruso pranešimu. Dėl savo elgesio jis traktuojamas kaip trojanas. Esminiai jo bruožai:

 • kenkėjiškas Uwgcset.exe failas patenka į kompiuterį nepastebimai, pvz., per piratinę programinę įrangą ar iš šlamšto skiltyje rasto el. laiško atsisiuntus prisegtą failą,
 • įsiskverbęs į sistemą jis atveria trojano paketą ir pradeda leisti įvairius kenkėjiškus įrašus užduočių tvarkyklėje,
 • žymiai sumažėja sistemos našumas, nes jis netinkamai naudoja CPU,
 • jis bando susilpninti sistemos veikimą, kad kompiuteris būtų lengviau pažeidžiamas ir į sistemą patektų kitos kenkėjiškos programos,
 • jis sukurtas taip, kad būtų sunkiau aptinkamas ar pašalinamas, todėl dažnai netgi būna išjungiamas normalus antivirusinės programos veikimas,
 • Ymacco trojanas gali įterpti kenksmingus scenarijus į naršykles, kad būtų atidarytos kenkėjiškos svetainės.

Visgi galime jus nudžiuginti, kad šis virusas nėra šnipinėjimo ar bankų trojanas. O tai reiškia, jog juo nesiekiama pavogti jūsų slaptažodžių ar kitų svarbių įgaliojimų. Pagrindinė Trojan:Win32/Ymacco užduotis – susilpninti kompiuterio saugumą ir padidinti jo pažeidžiamumą. Vartotojui patekus į itartinus domenus trojanas padidina tikimybę, jog atsisiųsite papildomų kenkėjiškų programų.

Ymacco virusasTrojan:Win32/Ymacco.AAC9 yra trojanas, kurį aptikus būtina kuo greičiau ištrinti virusą pasitelkiant antivirusinę programą.

Ymacco trojano peradresavimai yra gan pavojingi, nes galite patekti į tokius puslapius kaip z.whorecord.xyz, a.tomx.xyz ir kitus, kurie yra liūdnai pagarsėję dėl kenkėjiškų programų platinimo, įvairių įtartinų reklamų ir kitų nerimą keliančių strategijų.

Taigi, geriausia išeitis – kuo greičiau pašalinti Ymacco trojaną iš kompiuterio. Tam jums prireiks galingos antivirusinės programos. Tiesiog nuskaitykite visą sistemą įjungę saugųjį režimą ir greitai bei be didelio vargo atsikratysite šios problemos. Jei nežinote kaip tai padaryti, instrukcijas rasite šio straipsnio apačioje.

Visgi vien antivirusinės programos neužteks, kadangi ji nesutvarkys pažeistų failų. Jei Ymacco viruso pašalinimas buvo sėkmingas, atsisiųskite FortectIntego ar panašų sistemos taisymui skirtą įrankį ir automatiškai sutvarkykite visas sistemines problemas, kurias aptiks ši programa.

Trojanai lengvai plinta per užkrėstus el. laiškų failus

Iš tiesų sunku atsekti tikrąjį kokio nors trojano šaltinį, kadangi tokie virusai plinta naudodamiesi skirtingais būdais. Nusikaltėliai naudoja įvairias apgaulingas taktikas, kad paskatintų žmones atsisiųsti kenkėjiškus failus į savo įrenginius. Būtent todėl vienintelės pakankamai geros atsargumo priemonės – elgtis itin atsargiai internete ir visada turėti veikiančią antivirusinę programą.

Jei visgi norite žinoti kokiais būdais plinta trojanai, verta įsidėmėti kelis žinomus metodus. Visų pirma, kenksmingi kodai dažnai slepiami el. laiškų, kurie kategorizuojami kaip šlamštas, prieduose. Žmonės gauna padirbtus el. pašto pranešimus, kuriuose tariamai yra finansinė informacija, kvitai, sąskaitos faktūros, užsakymų patvirtinimai ir pan. Tokie el. laiškai gali būti sukurti pakankamai profesionaliai, tačiau paprastai juose yra rašybos ir logikos klaidų.

Ymacco trojano atpažinimasYmacco trojaną atpažįsta daug skirtingų antivirusinių programų, tačiau jo pavadinimas gali šiek tiek keistis.

Trojanai taip pat gan dažnai platinami per užkrėstas nuorodas, kurias žmonės gauna socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, gerai žinomas Facebook virusas buvo ir tikriausiai tebėra sėkmingiausia kenkėjiškų programų platinimo kampanija. Todėl nepasitikėkite įtartinu turiniu, net jei jį gavote iš patikimo šaltinio.

Be to, žmonės gali būti apgauti ir atsisiųsti trojanus to net nesuprasdami, kai siunčiasi įvairų neteisėtą turinį iš torrentų svetainių, P2P tinklų ar kitų piratavimo šaltinių. Įsilaužėliai gali lengvai apkrėsti įvairius trečiųjų šalių žaidimus, raktus ir kt. Kai naudotojai atsisiunčia tokius užkrėstus failus, jie automatiškai gauna ne tik tai, ko tikėjosi, bet ir infekciją.

Svarbu kuo greičiau pašalinti Trojan:Win32/Ymacco iš kompiuterio

Tokie virusai kaip Ymacco trojanas kelia rimtą grėsmę kompiuteriui, todėl turėtų būti kuo greičiau pašalinami. Jei neatsikratysite trojano, rizikuosite savo privatumu ir sistemos saugumu. Geriausias ir lengviausias būdas pasiekti visiško viruso pašalinimo – naudotis galinga antivirusine programa.

Naudojant patikinimą antivirusinę programą Ymacco trojano pašalinimas bus itin greitas, o drauge atsikratysite ir visų kitų infekcijų, kurios galbūt slepiasi jūsų kompiuteryje. Jeigu nesate tikri kada šis trojanas pateko į sistemą, gali būti, kad jį turite jau seniai ir per tą laiką spėjote prisisiųsti papildomų kenkėjiškų failų.

Rekomenduojame pasikliauti SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, jei norite pilnai patikrinti sistemą ir pašalinti Ymacco virusą. Jeigu niekaip nepavyksta paleisti antivirusinės programos, pamėginkite iš naujo įjungti Windows kompiuterį saugiuoju režimu. Apačioje pateikiame lengvai suprantamas instrukcijas.

Be to, pašalinus virusą svarbu nepamiršti sistemos optimizavimo. Net jei Ymacco trojano ištrynimas buvo sėkmingas, kompiuteris gali veikti žymiai lėčiau, užstrigti ir pan., todėl verta pasinaudoti FortectIntego ir sutvarkyti visus pažeistus sisteminius failus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Trojan:Win32/Ymacco pašalinimas

Rankinis Trojan:Win32/Ymacco pašalinimas saugiajame režime

Jei buvo aptiktas Trojan:Win32/Ymacco.AAC9, jūsų kompiuteris yra užkrėstas trojanu ir reikia jį pašalinti. Paleiskite kompiuterį saugiuoju režimu ir patikrinkite sistemą su antivirusine programa:

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Trojan:Win32/Ymacco naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Trojan:Win32/Ymacco pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Trojan:Win32/Ymacco sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Trojan:Win32/Ymacco prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis