Kas yra lsass.exe? Ar turėčiau tai pašalinti?

lsass.exe — sistemos failas, kuris gali būti panaudojamas virusų platinimui 

lsass.exe yra legalus Windows procesas žinomas kaip Local Security Authority Service. Paprastai lsass.exe failą galima aptikti “C:\WINDOWS\SYSTEM32\“ skyriuje ir šis procesas negali būti sustabdytas naudojant Windows Task Manager. Vis dėlto, jeigu jūs sustabdysite šį procesą, tai gali sukelti įvairių problemų jūsų kompiuteriui. Dėl šios priežasties, sustabdymas yra nerekomenduojamas. Tačiau, šis failas gali būti netinkamai panaudojamas įvairių internetinių nusikaltėlių. Virusas, kuris naudoja tokį patį pavadinimą ir apsimeta legaliu procesu yra atsakingas už kriptovaliutos „kasimą“. Ši kenksminga programa paleidžia lsass.exe procesą ir apsimeta legalia programa, kai tuo tarpu, virusas naudoja sistemos išteklius savo nelegaliai veiklai. Norėdami įsitikinti ar lsass.exe yra kenksmingas failas, ar ne, jūs galite tai nustatyti naudodamiesi patikima antivirusine programa.

Pavadinimas lsass.exe
Rūšis Sistemos failas
Asociacija Kriptovaliutos „kasimo“ programa, trojano virusas
Galimi pavojai Gali užkrėsti kompiuterio sistemą ir naudoti jos išteklius kriptovaliutos „kasimui“
Simptomai Aukštas centrinio procesoriaus darbo sunaudojimas, lėtas kompiuterio darbas, įspėjančios žinutės
Plitimas Per elektroninių laiškų priedus
Pašalinimas Naudokite FortectIntego norėdami surasti ir pašalinti lsass.exe 

Legalioji failo versija yra gyvybiškai svarbi kompiuterio sistemai ir neturėtų būti iš jos pašalinta, nes yra atsakinga už:

 • saugumo politikos vykdymą;
 • vartotojo identifikavimą prisijungiant prie Windows kompiuterio ar serverio;
 • slaptažodžių keitimą;
 • prieigos raktų sukūrimą.

Tačiau, jeigu randate šį failą kitoje vietoje, ne C:\Windows\System32, arba jeigu pastebite, kad jis suvartoja labai didelį kiekį centrinio procesoriaus darbo, tai gali būti ženklas, jog jūsų kompiuteris yra užkrėstas virusu. Kaip bebūtų gaila, nusikaltėliai dažnai prisidengia įvairiais legaliais failais, kad galėtų nepastebėtai įrašyti virusą į kompiuterio sistemą. Dėl šios priežasties, turite nustatyti failo kilmę ir pašalinti lsass.exe, jeigu paaiškės, kad tai yra virusas.

Viruso, prisidengusio lsass.exe failo vardu paskirtis yra antrame plane leisti kenksmingąjį procesą ir tuo pačiu metu imituoti legaliojo veiklą. Legalus procesas yra susijęs su Windows vietinės apsaugos indetifikavimu, tuo tarpu, kai virusinis failas nieko panašaus neatlieka.  

lsass.exe virusas turi tikslą „kasti“ kriptovaliutą užkrėstame kompiuteryje. Per šį procesą yra sunaudojamas labai didelis kiekis centrinio ir grafinio procesorių darbo. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jūsų kompiuteris kartais neatsako arba užstringa laikas nuo laiko. Dėl tokios kenksmingos veiklos, kompiuteris gali netgi rodyti įvairias įspėjamasias žinutes.

Buvo pastebėta, kad nusikaltėliai, kurie imituoja lsass.exe procesą, naudoja „l“ mažąją vietoje „I“ didžiosios raidės failo pavadinime. Jūs taippat galite pastebėti virusą iš šių požymių:

 • lėtas bendras kompiuterio darbas;
 • stringančios arba neatsakančios programos;
 • padidėjęs rodomų reklamų kiekis;
 • naršyklės nukreipia jus į neatpažįstamus tinklalapius;
 • įvairūs įspėjimai atsiranda kompiuterio ekrane;
 • yra įrašomos nežinomos programos arba naršyklių plėtiniai.

Jeigu aptikote šiuos požymius, greičiausiai jūsų kompiuterio sistemoje yra virusas, besislepiantis už legalaus failo vardo,  kuris atlieka įvairius kenksmingus veiksmus jums nežinant. Tačiau, nors originalusis procesas yra visiškai saugus, problemos gali būti sukeltos ir sugadinto failo. Viskas, ką jūs turite padaryti yra atnaujinti programą ir problemos bus išspręstos. Norėdami patikrinti kompiuterį, jūs turėtumėte perskenuoti sistemą su patikima antivirusine programa. Mes rekomenduojame naudoti FortectIntego ir SpyHunter 5Combo Cleaner. Po diagnozės, jūs galite atlikti lsass.exe pašalinimą, jeigu būtina.

Kompiuteriniai virusai plinta per elektronines žinutes

Originalūs sistemos failai atsiranda kartu su Windows operacine sistema. Tačiau, kenksmingieji procesai gali būti įrašyti į kompiuterį naudojantis keliais metodais, pavyzdžiui:

 • kai vartotojas atidaro kenksmingo laiško priedą;
 • kai virusus remiančios reklamos įtikina vartotojus įsirašyti netikras programas;
 • kai vartotojai parsisiunčia nelegalių programų;
 • kai naršote nesaugiuose puslapiuose.

Nesisiųskite ir neatidarinėkite įtartinių elektroninių laiškų priedų esančių „spam“ skiltyje. Šis skyrius yra automatiškai pripildomas nereikšmingų laiškų ir tokių, kurie gali būti užkrėsti įvairiomis potencialiai nepageidaujamomis programomis ar kompiuteriniais virusais.

Dėl šios priežasties, yra patariama būti labai atsargiems naršant internete ir ypatingai parsisiunčiant įvairias programas iš nežinomų šaltinių. Visada siųskitės programas ir atnaujinimus iš patikimų platintojų. Neskubinkite įrašymo proceso, sutelkite dėmesį jį atlikdami.

Pašalinkite lsass.exe failą, jeigu jis yra kenksmingas

Prieš atliekant lsass.exe pašalinimą, turite įsitikinti, kad šis failas iš tiesų yra pavojingas. Jūs galite tai padaryti perskenuodami sistemą naudojantis antivirusinėmis priemonėmis tokiomis kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, ar Malwarebytes. Jeigu netyčia ištrinsite legaliąją failo versiją, jūs susidursite su nemažai kompiuterio sistemos problemų.

Tos pačios kompiuterio sistemos apsaugos programos patikrins visą sitemą ir pašalins lsass.exe kartu su visais kenksmingais ir įtartinais priedais. Būkite užtikrinti, jog jūsų antivirusinės programos yra visada atnaujintos ir tinkamai veikia, kad galėtumėte išvengti pasikartojančios infekcijos ateityje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink