Bozon viruso šalinimas (virusai)

Bozon viruso pašalinimas

Kas yra Bozon ransomware?

Bozon ransomware yra infekcija, kuri randa aukų visame pasaulyje

Bozon ransomwareKriptovirusas užrakina duomenis, kad galėtų reikalauti išpirkos.

Bozon ransomware užrakina duomenis ir tuomet pažymi juos prie pavadinimo pridedant .bozon priedėlį. Procesas įvyksta iš karto po įsiskverbimo į sistemą, o pats patekimas į kompiuterį yra itin greitas ir nepastebimas, nes kenkėjiškų failų platinimui naudojami piratinių programų ar žaidimų paketai ir el. pašto priedai. Šios dalys gali būti patalpintos be jūsų žinios, o užšifravimo algoritmas veikia taip gerai, jog failų užrakinimas įvyksta itin greitai.

Originalus failo pavadinimas išsaugomas, tačiau failo tipo plėtinys pratęsiamas su konkrečiu žymekliu, leidžiančiu atpažinti šią konkrečią Bozon ransomware viruso infekciją. Grėsmė taip pat gali kontroliuoti papildomus procesus, kad užtikrintų viruso veikimą, tačiau pagrindinis tikslas yra užrakinti duomenis ir reikalauti sumokėti išpirką už tariamą failų atkūrimą. Šis kibernetinių nusikaltėlių reikalavimas pateikiamas kaip vienintelis būdas atgauti failus.

FILE RECOVERY.txt išpirkos pranešimas paliekamas darbalaukyje ir kituose aplankuose, kuriuose yra užšifruotų failų. Po užbaigto šifravimo įrenginys yra stipriai paveiktas viruso, todėl vartotojai gali susidurti su greičio ar našumo problemomis. Šios infekcijos tikslas yra įgąsdinti aukas, kad jos susimokėtų, tačiau pasikliaukite kitomis išeitimis ir nemokėkite viruso kūrėjams, nes jais negalima pasitikėti.

Detalesnė viruso informacija

Pavadinimas Bozon failų virusas
Tipas Ransomware, kriptovirusas, failus užrakinantis virusas
Problemos Užrakinami asmeniniai failai, kurie pažymimi unikaliu plėtiniu, gali prasidėti greičio ir našumo problemos, kurios taip pat trukdo normaliai naudotis įrenginiu
Failų plėtinys .bozon
Išpirkos žinutė FILE RECOVERY.txt
Kontaktai [email protected]
Kaip plinta Virusas platinamas per piratavimo platformas, el. laiškuose prisegtus failus ir per kitas kenkėjiškas programas
Pašalinimas Norint tinkamai pašalinti virusą, reikia pasinaudoti patikima antivirusine programa
Iššifravimas Nėra oficialių įrankių, kurie padėtų iššifruoti užrakintus failus
sistemos taisymas Sistemą pavyks sutaisyti su FortectIntego ar panašiais įrankiais

Bozon failų virusas gali būti platinamas naudojant įvairius kenkėjiškus metodus. Dėl šios priežasties vartotojai turi įsidėmėti, kad tai yra pakankamai slaptai veikiantis virusas, kuris gali nepastebimai pakliūti į sistema ir sugadinti įrenginį daug labiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tai nauja, bet pavojinga išpirkos reikalaujanti programa, todėl turite kuo greičiau pašalinti infekciją ir vengti piratavimo platformų, kad toks įsiskverbimas niekada nebepasikartotų.

Aktyvaus viruso pašalinimas

Būtina tinkamai išvalyti įrenginį, kad virusas tikrai būtų pašalintas iš įrenginio ir jame nebeveiktų. Aktyvi šios grėsmės versija gali paveikti naujai pridėtus failus ir užrakinti duomenis, kuriuos neseniai atkūrėte. Tad pirmas žingsnis, kurį privalote atlikti – tai pašalinti infekciją. Prieš galvodami apie failų atkūrimą, pirmiausia sutelkite dėmesį į Bozon ransomware pašalinimą.

Duomenų iššifravimo galimybės, kurias virusų kūrėjai išvardijo išpirkos žinutėje, apima bendravimą su jais el. paštu [email protected]. Tačiau kibernetiniai nusikaltėliai tiesiog nori išvilioti iš jūsų pinigus, todėl jūsų failai ar kompiuterio būklė jiems tikrai nerūpi. Nemokėkite reikalaujamos išpirkos ir geriau pabandykite pašalinti grėsmę. Tai galima padaryti naudojant patikimas saugos programas, gebančias aptikti Bozon ransomware virusą.

Bozon ransomware virusRansomware palieka išpirkos žinutę, kurioje paaiškinama kas nutiko kompiuteriui ir reikalaujama sumokėti išpirką.

Tokios programos kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes gali rasti visas su kriptovirusu susijusias kenksmingas dalis ir sustabdyti žalingą programą bei jos įtartiną veiklą įrenginyje. Jūs negalite patys rasti šios infekcijos, nes tai nėra programa, kurią galima aptikti darbalaukyje ir ištrinti rankiniu būdu.

Tačiau atminkite, kad grėsmės pašalinimas nėra tas pats, kas failų atkūrimas, sistemos taisymas ar tiesioginis failo iššifravimas. Turite pašalinti infekciją, o tik tada galite mėginti atkurti paveiktus sistemos duomenis ir atkurti failus, paveiktus šifravimo. Norėdami nutraukti Bozon randomware daromą žalą, vadovaukitės toliau pateiktomis instrukcijomis.

Sistemos atkūrimas po susidūrimo su infekcija

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Bozon ransomware virusas yra grėsmė, dėl kurios failai gali būti nebeatidaromi, o anksčiau veikę duomenys gauna papildomą plėtinį, nurodantį koks virusas kaltas dėl jų užrakinimo. Po sėkmingai atlikto proceso kibernetiniai nusikaltėliai reikalauja sumokėti išpirką, o šie reikalavimai būna surašyti išpirkos pranešime, kuris pasirodo ekrane bei būna paliekamas skirtinguose aplankuose.

Tekstiniame faile rašoma:

Your files are encrypted!
Your personal ID: –

To decrypt, follow the instructions below.
To recover data you need decrypt tool.
To get the decrypt tool you should:

Send 1 crypted test image or text file or document to [email protected]
In the letter include your personal ID (look at the beginning of this document). Send me this ID in your first email to me.
We will give you free test for decrypt few files (NOT VALUE) and assign the price for decryption all files.
After we send you instruction how to pay for decrypt tool and after payment you will receive a decrypt tool and instructions how to use it.
We can decrypt few files in quality the evidence that we have the decoder.

Nekreipkite dėmesio į šiuos grasinančius, baimę keliančius teiginius ir būtinai imkitės veiksmų, kurie užtikrins jūsų kompiuterio saugumą. Labai svarbu kuo greičiau pašalinti virusą, nes kitu atveju galite ir vėl patirti failų užšifravimą, vos tik į kompiuterį patalpinsite naujus duomenis. Juk Bozon ransomware virusas veikia kompiuterį ir gali bet kada vėl pradėti šifravimo procesą, kol yra aktyvus sistemoje. Nors nėra oficialių iššifravimo įrankių, tačiau gali padėti kiti žingsniai.

Galimi iššifravimo būdai

Failų šifravimas yra procesas, panašus į slaptažodžio taikymą tam tikram failui ar aplankui. Tačiau techniniu požiūriu šifravimas iš esmės skiriasi dėl savo sudėtingumo. Pasitelkdami šifravimą, viruso kūrėjai naudoja unikalų raidinių ir skaitmeninių simbolių rinkinį kaip slaptažodį, kurio negalima lengvai iššifruoti, jei procesas atliekamas teisingai.

Yra keli algoritmai, kuriuos galima naudoti duomenims užrakinti (dėl gerų ar blogų priežasčių); Pavyzdžiui, AES naudoja simetrinį šifravimo metodą, o tai reiškia, kad raktas, naudojamas failams užrakinti ir atrakinti, yra tas pats. Deja, jį gali pasiekti tik užpuolikai, kurie jį laiko nuotoliniame serveryje – mainais už tai jie prašo sumokėti išpirką. Toks paprastas principas leidžia išpirkos reikalaujančių programų autoriams jau ne vienerius metus klestėti ir užsidirbti dideles pinigų sumas.

Nors daugelis aukšto lygio ransomware, tokių kaip Djvu ar Dharma, naudoja nepriekaištingą šifravimo metodą, kai kurių pradedančiųjų kenkėjiškų programų kūrėjų kode galima pastebėti daugybę gedimų. Pavyzdžiui, raktai gali būti saugomi toje pačioje vietoje, o tai leidžia vartotojams atgauti failus taip ir nesumokant reikalaujamos sumos.

Bozon failų virusasFailus užrakinantis virusas pareikalauja išpirkos vos tik baigia šifravimo procesą.

Kai kuriais atvejais išpirkos reikalaujančios programos dėl įvykusių klaidų net neužšifruoja failų, nors aukos gali manyti priešingai dėl gauto išpirkos pranešimo, kuris įprastai parodomas iškart po duomenų užšifravimo.

Todėl, nepaisant to, kuris kriptovirusas veikia jūsų failus, turėtumėte pabandyti išsiaiškinti, ar nėra jam tinkamos iššifravimo priemonės. Saugumo specialistai nuolat kovoja su kibernetiniais nusikaltėliais. Kai kuriais atvejais jiems pavyksta sukurti veikiantį iššifravimo įrankį, kuris leidžia aukoms nemokamai atkurti failus.

Kai išsiaiškinsite, kuris ransomware paveikė jūsų kompiuterį, turėtumėte patikrinti šias nuorodas, kad įsitikintumėte, ar nėra veikiančio iššifravimo įrankio:

Jei nerandate jums tinkamo iššifruotojo, turėtumėte išbandyti alternatyvius metodus, kuriuos pateikiame žemiau. Be to, verta paminėti, kad kartais prireikia metų, kol bus sukurtas veikiantis iššifravimo įrankis, todėl visada yra vilčių, jog ateityje vis tiek pavyks atrakinti paveiktus failus.

Bozon ransomware geriausia pašalinti naudojant SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, nes šios programos geba rasti ir automatiškai pašalinti šį virusą. Tokią rimtą infekciją būtina panaikinti su patikimu įrankiu. Taip pat nepamirškite apie viruso žalą ir sutvarkykite sistemą naudodami FortectIntego ar panašią programą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Bozon viruso pašalinimas

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Bozon pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Bozon prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis