Kaip pašalinti Zeus virusą?

Zeus Trojan pašalinimas

Kas yra Zeus trojanas?

Zeus virusas yra pavojinga programa, galinti pavogti jūsų bankinę informaciją

Zeus viruso platinamos žinutėsZeus virusas platina iššokančius langus, kad vartotojai išsigandę gresiančio pavojaus jų įrenginiui susimokėtų už įtartino saugumo programas. Zeus virusas yra trojanas, kuris, siekiant išgąsdyti vartotojus apie jų kompiuterių būklę, buvo itin aktyviai naudojamas netikruose techninės pagalbos pranešimuose. Iš tiesų, toks pranešimas neturi nieko bendro su tikrąja trojano paskirtimi, kuri ilgą laiką buvo asmeninių duomenų vagystės ir vėliau jų panaudojamas siekiant pelno. Virusas yra itin panašus į Terdot ar Zeus Panda virusą ir yra laikomas vienu pavojingiausių kada nors sukurtų virusų. Pirmieji viruso proveržiai buvo pastebėti 2007 metais, kurių metu jis paveikė milijonus vartotojų visame pasaulyje. Nors 2011 metų pradžioje buvo paskelbta informacija, kad Zeus trojano veikla buvo sustabdyta, kompiuterių ekspertai iki šiol susiduria su šio trojano versijomis. 2019 metais virusas ir vėl buvo pastebėtas internete. Vis dėlto, šiuo metu Internete plintantys pranešimai apie Zeus viruso infekciją yra susiję su adware programomis, kurias jūs galite gana lengvai pašalinti iš sistemos.

Vardas Zeus virusas
Kategorija Trojos arklys
Taip pat siejamas su
  • Zeus Panda;
  • Panda banker;
  • Zbot;
  • Terdot
Žinomas nuo 2007
Platinimo būdai Melagingi el. laiškai, nesaugūs programų instaliaciniai failai, užkrėstos svetainės
Pagrindiniai simptomai Nuolatinės reklamos, kurios uždengia visą ekraną ir trukdo naršyti internete, sulėtėjusi kompiuterio veikla, kiti darbo kompiuteriu ar naudojimosi internetu trukdžiai
Šalinimas Zeus viruso pašalinimui naudokite FortectIntego. Taip galėsite atsikratyti nepageidaujamų reklamų, kenkėjiško turinio ir paties viruso

Kai Zeus virusas pasiekė aukštumas, kibernetiniai sukčiai nusprendė pasinaudoti jo žinonumu ir pradėjo platinti įvairias melagingas žinutes perspėjančias apie viruso infekciją. Šie įspėjimai siekia išgąsdinti žmones sakydami, jog Zeus virusas užkrėtė jų kompiuterį ir taikosi į jų asmeninę informaciją. Vėliau auka yra paraginama surinkti jai pateiktą numerį ir susisiekti su Microsoft ar kitos kompanijos ekspertų komanda.

Vis dėlto, mes nepatariame to daryti, nes žmonės susiję su netikrais Zeus viruso pranešimais yra hakeriai. Šie kibernetiniai nusikaltėliai, naudodami panašius metodus, siekia vieno iš toliau pateikiamų kenkėjiškų tikslų:

  • į jūsų kompiuterį įrašyti pavojingų programų;
  • priversti jus sumokėti už jums nereikalingas paslaugas ar produktus;
  • perimti jūsų asmeninę informaciją ar prisijungimo duomenis;
  • prisijungti prie jūsų kompiuterio nuotoliniu būdu.

Turint omeny faktą, kad virusas jau kurį laiką neaktyvus, kompiuterių naudotojai turėtų pagalvoti apie galimas grėsmes, kurios gali kilti susisiekus su apgavikais. Jei panašias žinutes apie Zeus virusą gaunate dažnai ir šie iššokantys langai trukdo jums naršyti internete, jums reikia patikrinti ar kompiuteris nėra užkrėstas adware tipo programa. Tokio tipo kompiuterinės infekcijos yra dažniausiai pasitaikantys įsibrovėliai, kurie pakeičia sistemos nustatymus ir vėliau sukelia tokias melagingas žinutes.

Zeus virusas ir su juo susiję apgavystės taip pat itin lėtina kompiuterio darbą bei įtakoja sistemos klaidas ir kitus trukdžius. Pastebėję tokius simptomus, jūs turėtumėte kuo grečiau susimąstyti apie Zeus viruso pašalinimą. Tam rekomenduojame nuosekliai patikrinti sistemą ir pašalinti visus aptiktus virusus. Tam rekomenduojame tokias antivirusines programas kaip FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner, kurios identifikuos virusus ir automatiškai juos pašalins. Toks kompiuterio patikrinimas taip pat padeda pagerinti jo greitį ir pašalinti nereikalingus failus.

Zeus virusasZeus virusas paveikia įvairias sistemos dalis taip įtakodamas dažnus kompiuterio trukdžius.

Pagrindinės tikrojo Zeus trojano funkcijos

Zeus buvo vienas pirmųjų kibernetinių virusų, sukurtų būtent bankinei informacijai pasisavinti. Tad kiekvienas bankinis trojanas sukurtas po šio kenkėjo išleidimo automatiškai turi panašumų su pirmuoju. Tai yra normalu, nes šiek tiek pakeisdami originalų viruso kodą ir struktūrą, kenkėjų kūrėjai gali sukurti virusą, kuris atitinką būtent jų tikslus ir poreikius.

Viena tokių Zeus trojano versijų yra Zeus Panda virusas, kuris jau yra pelnęs vieno pavojingiausių ir aktyviausių bankinių trojanų vardą dar 2018 metais. Šis virusas buvo ištobulintas ir pakeistas tad turi nemažai savybių nebūdingų kitiems tokio tipo trojanams. Tai padaro Panda bankinį trojaną dar pavojingesniu.

Zeus virusas yra žinomas kaip kibernetinis kenkėjas, sutelkiantis dėmesį į asmeninės informacijos pasisavinimą tam naudodamas metodą leidžianti įrašyti visus vartotojo įvestus raktažodžius ir prisijungimo duomenis. Tačiau tokioms vertingos informacijos vagystėms gali būti naudojami ir kiti metodai:

  • naudojant įvairius metodus slaptažodžiams nulaužti trojanas iškart po to kai patenka į sistemą automatiškai pradeda juos rinkti ir kaupti;
  • virusas seka, kuriuos puslapius vartotojai dažnai lanko jei juose yra laukai reikalaujantys įvesti asmeninę informaciją ar prisijungimus. Po kiek laiko virusas sukuria papildomus langus skirtus informacijai įvesti, kad viruso aukos atskleistų vertingą informaciją to nepastebėdami.

Zeus trojanas taip pat naudojasi nuotoliniu serveriu, kad galėtų paleisti reikiamą scenarijų pasirinktoje sistemoje. Tokio serverio pagalba viruso kūrėjai gali parsiųsti kenkėjiškų failų ar programų tiesiai į kompiuterį, išjungti ar perkrauti įrenginį netikėtai, ištrinti svarbius sistemos failus ar net iššaukti veikimo trukdžius ir operacinės sistemos sutrikimus.

Jūs privalote pašalinti Zeus virusą iš savo Mac ar Windows įrenginio kaip įmanoma greičiau nes įvairūs trojano įtakoti procesai gali negrįžtamai paveikti jūsų kompiuterio darbą. Nepamirškite, kad virusas gali sekti ir pasisavinti jūsų asmeninius duomenis. Nors viruso šalinimo procedūra ir neatrodo labai paprasta, pasitelkdami žemiau nurodytus metodus arba įrankius kaip FortectIntego ar SpyHunter 5Combo Cleaner galite ištrinti šį kenkėją iš kompiuterio galutinai.

Zeus informaciją vagiantis virusasZeus trojanas yra realus ir gali paveikti daugiau nei jūsų kompiuterio darbas nes tikrasis šio trojano tikslas yra pasisavinti asmeninę vartotojo informaciją arba elektroninės bankininkystės prisijungimus.

Grėsmės susiję su netikrais Zeus viruso pranešimais

Tokie Zeus viruso pranešimai sparčiai plinta internete tam, kad vartotojai išsigandę jog jų įrenginys yra apkrėstas pavojingu bankiniu trojanu ar kitu kenkėju bandytų susisiekti su tariamais techninės pagalbos atstovais, sumokėtų už jų paslaugas ar net įsigytų siūlomos programinės įrangos. Nepaisant to, kokią operacinę sistemą naudoja jūsų įrenginys, apsimestiniai techninės pagalbos atstovai taikosi į jūsų pinigus arba vertingą informaciją, tad nepraleiskite tokių žinučių pro akis.

Įtartini ir pavojingi asmenys gali keisti sistemos nustatymus, trukdyti įprastam darbui ir siųsti įvarias žinutes tiesiai jums ant ekrano. Iššokantys langai, reklaminis turinys ir nuolatinis naršyklės nukreipimas į neaiškaus turinio tinklalapius yra iššaukiamas adware tipo programos pagalba, kuri patenka į jūsų įrenginį be vartotojo leidimo dažniausiai nesaugaus programinės įrangos instaliavimo metu.

Zeus viruso kūrėjai taip pat gali platinti elektroninius laiškus su kenkėjiškais failais, naudodamiesi žinomais kompanijų ir paslaugų tiekėjų vardais taip sukurdami saugumo įspūdį. Tačiau slėpdami savo turinį už tokių vardų kaip Amazon, PayPal, eBay jie platina kibernetines infekcijas. Kaip vienas interneto naudotojas Apple klientų forume rašo:

Received an email from Cox. It stated Cox has identified that one or more of your computersbehind your cable modem are likely infected with the Zeus Trojan/bot, also known as Zbot. I called Cox and they verified they sent the email. Now what do I do?

Thank you

Iššokantys langai su tokio tipo žinutėmis, kurios informuoja apie Zeus ar kito viruso buvimą sistemoje, gali būti skirtos įvairiems tikslams nes kiekvieno viruso kūrėjai nori pasipelnyti iš kompiuterio vartotojų. Dažniausiai tokiais įspėjimais sukčiai siekia:

  • išgąsdinti naudotojus dėl galimo pavojaus jų informacijai, įrenginiui;
  • vartotojus priversti skambinti pateiktu telefono numeriu ar kitaip susisiekti su tariamais techninės pagalbos atstovais;
  • sumokėti už tokią pagalbą;
  • pateikti asmeninę ar bankinę informaciją šiems žmonėms;
  • kad vartotojai payikėtų reklaminiu turiniu ir įsirašytų siūlomą programą, kuri gali būti kenkėjiška ar automatiškai įrašyti virusus.

Jokie techninę pagalbą teikiantys asmenys, kurie yra oficialūs programinės įrangos atstovai neprašo susimokėti už suteiktą pagalbą ir labai retais atvejais siūlo prisijungti prie įrenginio nuotoliniu būdu. Jums reiktų sunerimti iš karto kai esate to paprašyti paskambinus vienu iš šių ar panašiu numeriu:

  • 1-800-014-8826
  • 1-844-324-6233
  • 1-844-859-0337
  • 1-844-680-1071
  • 44-800-090-3820
  • 1-800-014-8826

Tokių numerių gali būti begalės ir kibernetiniai sukčiai nesnaudžia kurdami įvairias taktikas, kad pasipelnytų iš nieko nenutuokiančių interneto vartotojų. Tad būkite budrūs ir atminkite, kad pagrindinis tokių kampanijų tikslas yra išgąsdinti žmones ir pasiūlyti savo tariamą pagalbą, kad užmegztas kontaktas padėtų lengviau išvilioti pinigus ar įtikinti jog siūloma programa yra verta jų išlaidų. Visada rekomenduojame susilaikyti nuo asmeninės informacijos atskleidimo įtartiniems asmenims.

Dažniausia tokių iššokančių melagingų pranešimų priežastis yra adware tipo programos, kurios automatiškai infiltruojamos įrenginiuose programų instaliavimo metu jei parsisiunčiate jas iš nesaugių tinklalapių arba pasitelkiate Greitąjį įrašymo metodą, kuris peršoka svarbius žingsnius ir padeda nuslėpti programų įrašymą. Naudinga yra patikrinti kompiuterio sistemą su įrankiais kaip FortectIntego ir pašalinti visas nepageidaujamas programas iš kompiuterio.

Zeus trojanasKibernetiniai sukčiai bando įtikinti, kad paskambinę nurodytu telefono numeriu vartotojai gaus reikiamą pagalbą.

Apgaulingos žinutės, susijusios su Zeus virusu

Šiuo metu geriausiai žinomos kibernetinės atakos, kuriuse naudojamas Zeus virus vardas:

Windows Detected ZEUS Virus

Windows Detected ZEUS Virus ataka pasitelkianti apgaulingą informaciją teikainčias žinutes, įspėjimus. Šis konkretus būdas rodo įspėjimus tinklalapiuose kiekvienam puslapio lankytojui. Dažniausiai tokias žinutes lemia adware tipo programa, kuri ir rodo panašiu teksu užpildytus iššokančius naršyklės arba sistemos langus:

Security Warning
Windows Defender Alert: Zeus Virus
Detected in Your Computer!!
Please Do Not Shut Down or Reset Your Computer.
The following data will be compromised if you continue:
1. Passwords
2. Browser History
3. Credit Card Information
4. Local Hard Disk Files.
This virus is well known for complete identity and credit card theft. Further action through this computer or any computer on the network will reveal private information and involve serious risks.
Call Microsoft Technical Department (866) 249-2994 (Toll Free)

Windows operacinės sistemos pavadinimas pasitelktas čia, kad vartotojui būtų lengva patikėti jog jo įrenginys turi kenkėjiškų ir pavojingų programų. Tokie interneto puslapiai dažnai net pasitelkia garso žinutes pranešančias apie kibernetinius sukčius ir kenkėjus. Apsilankius tokiame puslapyje žinutė automatiškai ima transliuoti garsinį įspėjimą ir skatina skambinti nurodytu numeriu.

Pagrindinis tikslas, kaip ir dažniausiai tokio tipo kibernetinėse atakose yra išvilioti vartotojų pinigus įtikinant juos, kad suteikta pagalba yra vertinga ir sumokant už tai arba apgaulingai siūlant jiems nusipirkti programas, kurios neva padės išvalyti kenkėjus iš įrenginio.

Windows žinutė įspėjanti apie ZeusWindows sistemos žinutė yra netikras įspėjimas, kuris nurodo apie neseniai parsiųstą Zeus virusą.

You Have A ZEUS Virus

You Have A ZEUS Virus kibernetinių sukčių ataka skatina skambinti 1-844-859-0337 numeriu, nurodytu apgaulingose saugumo žinutėse. Numeris gali keistis priklausomai nuo daugelio faktorių, bet pagrindinis tikslas ir įspėjimo žinutė dažniausiai išlieka ta pati. Kai tik šis kenkėjas patenka į sistemą įvairaus formato įspėjimai užpildo jūsų ekraną ir kiekvienas bandymas naršyti internete baigiasi galimai pavojingo turinio portaluose.

Iššokantys naršyklės langai dažnai transliuoja panašias žinutes:

WARNING! Your Hard drive will be DELETED if your close this page. You have a ZEUS Virus! Please call Support Now!. Call Toll-Free: 1-844-859-0337 To Stop This Process

arba

****Dont Restart Your Computer ****
Windows Detected ZEUS Virus, The Infections detected, indicate some recent downloads on the computer which in turn has created problems on the computer.Call technical support 1-844-859-0337 and share this code B2957E to the Agent to Fix This.

Jeigu pamatėte tokį pranešimą savo kompiuterio ekrane, tai nereiškia, kad jūsų kompiuteryje slepiasi pavojingas trojanas. Tai reiškia, kad jūsų įrenginyje esanti adware tipo programa nori jus apgauti.

Ši sukčiavimo priemonė, kuri ragina paskambinti tam tikriems specialistams, dažniausiai siekia priversti juos sumoketi už jiems visiškai nereikalingą paslaugą. Jei surinksite viruso rekomenduojamą ar panašų numerį, jūs susisieksite su sukčiais. Neprasidėkite su tokiais pranešimais!

Neperkaukite kompiuterio - iššokanti žinutėDar viena infekcijos versija - Don't restart your computer. Tokie įspėjimai tikrai verčia sunerimti, bet tai tik apgavikų taktika.

Windows Defender Alert: Zeus virus

Windows Defender Alert: Zeus virus dar vienas apgaulingas pranešimas apie galimai kenkėjišką veiklą ar kibernetinius virusus, kuris naudoja Windows mėlyną ekraną, kurį vartotojai iš karto atpažįstą kaip didelės grėsmės sistemai ženklą. Tinklapiai transliuojantys tokias žinutes dažnai turi ir Windows oficialų logotipą. Ši sukčiavimo priemonė dažniausiai yra naudojama priversti vartotojus paskambinti iš anksto nurodytu numeriu, kad sukčiams būtų paprasčiau įtikinti juos atskleisti vertingą informaciją.

Paprastai auka pradeda matyti tokį pranešimą po kokios nors nemokamos programos atsisiuntimo:

Security Warning
Windows Defender Alert: Zeus Virus
Detected in Your Computer!!
Please Do Not Shut Down or Reset Your Computer.
The following data will be compromised if you continue:
1. Passwords
2. Browser History
3. Credit Card Information
4. Local Hard Disk Files.
This virus is well known for complete identity and credit card theft. Further action through this computer or any computer on the network will reveal private information and involve serious risks.
Call Microsoft Technical Department (866) 249-2994 (Toll Free)

Kai tik nukentėjusysis yra įtikinamas, jog jo kompiuteryje yra problemų, jis yra paraginamas paskambinti nurodytu telefonu ir pašalinti ZEUS virusą. Žinoma, vietoje to jūs tiesiog turėtumėte ignoruoti šį pranešimą ir pašalinti adware virusą, kuris slepiasi jūsų sistemoje.

Windows Sefender įspėjimasWindows Defender Zeus virususo įspėjimas yra dar vienas būdas apgauti vartotojus, kad jų kompiuteris yra užkrėstas. Viruso kūrėjai dažnai pasitelkia tikruosius kompanijų pavadinimus, kad žinutė būtų įtikinama.

Security Update Error 0xB6201879

Zeus viruso vardas naudojamas apgavikų kaip gąsdinanti priemonė, nes bankinis trojanas yra plačiai žinomas kaip vienas pavojingiausių kibernetinių virusų. Šiuo atveju adware tipo programos pasitelkiamos, kad platintų Security Update Error 0xB6201879. Authentification required iššokančias žinutes, kurios nukreipia į kitus pavojingus puslapius. Įspėjimai rodo panašią informaciją:

Windows Defender Alert: Zeus Virus Detected In Your Computer!!
Please Do Not shutdown or Reset Your Computer.
** Windows Warning Alert **
Malicious Spyware/Riskware Detected
Error # 0x80072ee7
Please call us immediately at: 44-800-090-3820
Do not ignore this critical alert.
If you close this page, your computer access will be disabled to prevent further damage to our network.
Your computer has alerted us that it has been infected with a Spyware and risk ware.
The following information is being stolen…
Financial Data
Facebook Logins
Credit Card Details
Email Account Logins
Photos stored on this computer
You must constant us immediately so that our expert engineers can walk you through the removal process over the phone to protect your identity. Please call us within the next 5 minutes to prevent your computer from being disabled or from any information loss.
Call Technical Support Immediately at 44-800-090-3820

Žinutės dažnai transliuojamos lankantis tam tikruose puslapiuose ir rodo įspėjimus, kurie naudoja Windows Defender pavadinimą, tikroviškumui sukurti. Security Update Error 0xB6201879 yra nežinoma sistemos klaidą, kurią sukčiai sugalvojo patys. Tad skambinti vienu iš telefono numerių nederėtų, nes tai gali baigtis didesnėmis problemomis nei adware kenkėjai.

Zeus viruso sistemos saugumo įspėjimo langasSaugumo atnaujinimo langas - dar vienas Zeus viruso vardą naudojantis įspėjimas, kuris siekia pasipelnyti iš nieko nenutuokiančių vartotojų.

Your System Has Detected Zeus Virus

Your System Has Detected Zeus Virus apgaulingos techninės pagalbos žinutės taikosi įrodyti, kad vertotojų kompiuteriai paveikti kenkėjiško Zeus viruso ar panašių programų. Ši ataka ypač aktyvi buvo 2018 metų pavasario mėnesiais kai galimai pavojingu turiniu užpildyti internetiniai puslapiai transliavo žinutes apie aptiktą Zeus trojano veiklą.

Dažnai tokie nukreipiamieji langai atsiranda paspaudus tiesiog ant teksto ir suaktyvinus tekste paslėptas aktyvias nuorodas. Kaip ir daugelis apgaulingų žinučių šios naudoja dizainą primenantį oficialias Windows techninės pagalbos žinutes ir nurodo telefono numerį, kuriuo aukos turėtų skambinti norėdamos atsikratyti Zeus virusu:

Windows Support Alert

Your System Has Detected Zeus Virus
It might harm your computer data and track your financial activities.
Please report this activity to +1-877-224-2995.

Internetiniai sukčiai nuolat bando įtikinti vartotojus, kad žinutės yra rodomos dėl realaus pavojaus ir skambinti apgaulingu numeriu yra vienintelė išeitis ir tik taip galima sulaukti pagalbos is oficialių Microsoft ar Apple atstovų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad paskambinus nurodytu numeriu galite sulaukti didelio pavojaus:

  • skambutis šiuo numeriu gali atsieiti jums nemažai pinigų;
  • sukčiai bandys jus įtikinti, kad jums reikalinga tolesnė mokama pagalba;
  • jei nebūsite atidūs galite patys nepajusdami nurodyti savo asmeninę informaciją ar leisti nuotoliniu būdu valdyti jūsų įrenginį žmonėms kitoje telefone pusėje.

Your System Has Detected Zeus Virus žinutė dažniausiai pasirodo ekrane kaip iššokantis naršyklės langas su keliais sluoksniais ir skirtingais įspėjimais. Tai gali būti konkrečios kompanijos arba operacinės sistemos žinutės arba neutralūs sistemos saugumo pranešimai.

Zeus viruso versijos

Zeus virusas. Tai yra dar vienas šio trojano pavadinimas. Vos tik jis patenka į kompiuterį, jis pradeda stebėti jūsų naršymą Internete ir kaupia svarbia laikomą informaciją. Gaila, bet šį virusą yra itin sunku pastebėti, nes jis nelėtina sistemos darbo ir nesukelia kitų su tuo susijusių problemų. Stebėjimui jis įrašinėja kiekvieną klaiviatūros klavišo paspaudimą ir atrenka labiausiai naudojamus klavišų junginius. Tokiu būdu virusas gali sužinoti visus aukos naudojamus slaptažodžius ar kreditinių kortelių kodus.

Zbot virusas. Tai yra dar viena Zeus trojano atmaina, kuri paprastai yra naudojama tarp antivirusinių programų gamintojų terminų. Jei jūsų antivirusinė programa informavo jus apie Zbot programai priklausančius failus, tai reiškia, kad jūs turite reikalų su tikrai pavojingu virusu. Kaip ir kitos panašios kenkėjiškos programos, Zbot veikia tyliai ir nuolat seka savo aukos veiklą Internete. Virusas įrašo aukos dažniausiai naudojamus slaptažodžius, prisijungimo ir kitą slaptą informaciją.

GameOver Zeus virusas. Šis kenksmingas Trojanas yra suprogramuotas naudojant Zeus viruso komponentus.Dėka šių komponentų, GameOver yra netgi pavojingesnis už Zeus. Anot naujausios informacijos, užsikrėsti šiuo virusu galima Cutwaii botneto pagalba. Trojos arklys naudoja šifruotą ryšių sistemą, kuri jam padeda nepastebėtam susisiekti su savo savininkais. Šis virusas yra siejamas su ransomware tipo virusais.

Terdot virusas yra bankinis trojanas, kurį tyrėjai pirmą kartą pastebėjo dar 2016. Virusas kaip ir originalusis Zeus trojanas taikosi į bankinės informacijos pasisavinimą ir atakuoja finansines organizacijas Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje bei Europos šalyse. 2017 Lapkričio mėnesį trojanas paplito su nauja taktika – socialinių tinklų prisijungimo duomenų vagystėmis.

Platinimui šis virusas naudoja Sundown saugumo spragas ir elektroninio pašto kampanijas, kai infekuoti failai platinami automatiškai atidarius prisegtą failą. PDF ar Word dokumentai turi pavojingą viruso kodą, kuris automatiškai paleidžia kenkėjiškus procesus vos tik dokumentas yra parsiunčiamas į kompiuterį. Asmeninę informaciją vagiantis trojanas gali infekuoti dažnai lankomus puslapius ir taip vogti vartotojui svarbią bei vertingą informaciją.

Terdot trojanasTerdot yra vienas iš virusų, kuris turi daug panašumų su Zeus trojanu.

Trojanas gali užkrėsti kompiuterį jums to nepastebint

Bankiniai ar informaciją vagiantys trojanai dažniausiai plinta naudojantis elektroniniais laiškais, kurie atrodo pakankamai saugūs ir atsiųsti iš žinomų kompapnijų ar paslaugų tiekėjų. Tačiau tokie elektroniniai laiškai turi prisegtų failų, kuriuos užtenka atidaryti kompiuteryje parsisiuntus ir kenkėjiškas kodas automatiškai plinta įrenginyje

FedEx, PayPal, eBay ar kitokie žinomi pavadinimai pasirodę ekrane nesukelia daug abejonių ir vartotojai negalvodami atidaro tokius laiškus bei parsisiunčia prisegtus dokumentus. Nepamirškite, kad Zeus ir Terdot trojanai plinta ir veikia panašiai, tad užsikrėtę vienu iš jų galite sulaukti nemalonių pokyčių kompiuteryje ar net tapti informaciją vagiančių virusų aukomis.

Zeus viruso plitimo būdaiPagrindinis būdas naudojamas platinti Zeus yra elektroniu paštu platinami kenkėjiški failai.

Metodai, naudojami platinti gąsdinančias Zeus viruso žinutes

Zeus Trojanas buvo ir yra aktyviai platinamas naudojant klaidinančius el. laiškus. Paprastai, jie praneša apie nesumokėtus mokesčius, neatsiimtas prekes ar panašius dalykus. Jeigu jūsų el. pašto dėžutėje atsirado netikėtas laiškas iš Fedex, Royal Mail ir kitų patikimai atrodančių kompanijų, jis gali būti pavojingas.

Norėdami apsisaugoti, pirmiausia patikrinkite siuntėjo el. pašto adresą ir įsitikinkite, kad jis sutampa su jo atstovaujama kompanija. Be to, jeigu laiške yra įterpta nuoroda ar prisegtas priedas, neskubėkite jo siųstis į savo kompiuterį. Geriau užveskite ant jos/jo pelę ir patikrinkite nuorodą ar el. laiško priedą.

Jei Zeus Trojanas sugeba patekti į sistemą, jis tuoj pat atlieka jos pakeitimus ir pradeda savo pavojingą veiklą.

Apgaulingas teklaminis turinys Įvairaus pobūdžio reklaminio turinio žinutės išduoda, kad adware tipo programa veikia jūsų kompiuteryje. Zeus viruso įspėjimai ir reklamos išduoda, kad jūsų sistema yra paveikta ne pavojingo trojano, o apgaulingos adware infekcijos.

Zeus viruso pašalinimas iš sistemos

Jei nusprendėte patikrinti savo kompiuterį ir įsitikinti, kad jame nėra Zeus viruso, rekomenduojame pasirinkti vieną iš šių programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Būtinai naudokite atnaujintas versijas, nes tik jos padės jums aptikti šį trojaną ar adware tipo virusus sistemoje. Priešingu atveju, jūsų naršymas internete bus apsunkintas.

Nepamirškite pašalinti Zeus trojano iššokančias žinutes rodančių adware tipo programų. Prisiminkite, jog šie pranešimai yra padirbti, o pagrindinis jų tikslas yra pasisavinti jūsų pinigus ar įrašyti į jūsų kompiuterį dar pavojingesnių virusų. Jei leisite virusuilikti sistemoje, tokie melagingi įspėjimai kartosis vis dažniau. Jeigu susiduriate su problemomis, susijusiomis su viruso pašalinimu, sekite mūsų žemiau pateiktais patarimais bei video instrukcijomis.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Zeus Trojan pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Viruso pašalinimui iš Windows sistemos naudokite žemiau pateiktas instrukcijas:

Norėdami pašalinti Zeus trojanas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
  2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
    Pašalinkite iš Windows 1
  3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Zeus trojanas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
  4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
  5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
  6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
    Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

  1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
  2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
    Pašalinkite iš Windows 7/XP
  3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
  4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
  5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
  6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

  1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
  2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
  3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
    Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

  1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
  2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
  3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
  4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
    Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

  1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
  2. Pasirinkite Add-ons.
  3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Zeus trojanas, ir spauskite Remove.
    Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

  1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
  2. Pasirinkite Options.
  3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

  1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
  2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
  3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
  4. Spustelėkite Clear Data…
  5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
    Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Zeus trojanas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

  1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
  2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
    Iš naujo nustatykite Firefox 1
  3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
  4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Zeus trojanas.
    Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Nepamirškite iš naujo nustatyti Chrome naršyklės, kad pilnai pašalintumėte Zeus viruso netikrus pranešimus:

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

  1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
  2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

  1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
  2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
  3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
  4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

  1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
  2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
  3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

  1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
  2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
  3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
  4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
  5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

  1. Spustelėkite Safari > Preferences…
  2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
  3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Zeus trojanas, ir spauskite Uninstall.
    Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

  1. Spauskite Safari > Clear History…
  2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
  3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
    Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

  1. Spustelėkite Safari > Preferences…
  2. Eikite į Advanced skirtuką.
  3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
  4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
    Iš naujo nustatykite Safari

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

  1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
  2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
  3. Apačioje spauskite Uninstall.
    Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

  1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
  2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
  3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
    Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

  1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
  2. Tuomet raskite On startup skyrių.
  3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

  1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
  2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
  3. Pasirinkite Details.
  4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
    Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

  1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
  3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
    Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
  4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
  5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

    Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
    Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

  1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
  2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
    Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

  1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
  2. Pasirinkite Privacy and services.
  3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
  4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
  5. Spauskite Clear now.
    Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

  1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
  2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
  3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
  4. Patvirtinkite pasirinkimą.
    Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Zeus Trojan registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis