Saugiausia interneto naršyklė 2018

parašė Alice Woods - -

Išsirinkti pačią saugiausią interneto naršyklę dar niekada nebuvo taip svarbu

Saugiausia interneto naršyklė 2018

Saugumaus ir privatumas internete yra viena svarbiausių IT srities temų. Kibernetinių nusikaltimų, duomenų vagysčių ir šnipinėjimo atvejų skaičius auga nesustodamas. Atsižvelgdami į tai, kad naršyklė yra nepakeičiamas įrankis, leidžiantis naršyti internete, Virusai.lt komanda nusprendė apžvelgti ir pateikti pačių patikimiausių naršyklių sąrašą.

Vartotojai gali rinktis iš gausybės populiarių ir mažiau žinomų interneto naršyklių, kurios žada pagerinti naršymo kokybę, užtikrinti privatumą, pateikti personalizuotus paieškos rezultatus ir gausybę kitų naudingų funkcijų. Tačiau saugumas yra pati svarbiausia savybė, kurios turėtumėte ieškoti rinkdamiesi interneto naršyklę 2018 metams.

Google Chrome užtikrina aukštą saugumo lygį, tačiau kelia dvejonių dėl vartotojų privatumo

Google Chrome iliustracija

Google Chrome interneto naršyklė išleista 2008 metais ir greitai tapo pačiu populiariausiu įrankiu. Remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, 2017-ųjų lapkritį ši Chrome valdė 54.98% rinkos. Nekyla abejonių, kad funkcionalumas ir saugumo užtikrinimas tapo sėkmės priežastimi.

Chrome turi saugaus naršymo funkciją (angl. Safe Browsing), kuri praneša apie pavojingus tinklalapius vartotojams nespėjus jame apsilankyti. Naršyklė taip pat sukurta taip, kad blokuotų automatinį kenkėjiškų programų ar virusų įdiegimą. O automatiniai atnaujimai leidžia atpažinti naujausius kibernetinius pavojus ir panaikinti saugumo spragas.

Naršyklė taip pat turi “Incognito” būseną, kurie leidžia naršyti internete apsaugant savo privatumą. Vis dėlto kompanijos Google gebėjimas sekti kiekvieną vartotojų žingsnį kelia nerimą. Tad nepaisant to, kad Chrome laikoma viena saugiausių naršyklių, vartotojų duomenų rinkimas yra didžiausias jos trūkumas.

Firefox Quantum siūlo saugesnį naršymą nei anksčiau

Mozilla Firefox nuotrauka

Mozilla Firefox yra viena didžiausių Chrome naršyklės konkurenčių. Kompanija išleido naują naršyklės versiją, pavadintą Quantum, šių metų lapkritį. Naujoji Firefox žada užtikrinti dar didensį saugumą ir privatumą naršant internete. Naudodamiesi šia naršyklė jūs:

 • būsite apsaugoti nuo bandymų įsilaužti ir užgrobti jūsų interneto naršyklę,
 • neleisite tinkalalapiams rinkti informacijos apie jus ir jūsų naršymo įpročius,
 • galėsite konfigūruoti naršyklės nustatytus taip, kad nustatytumėte jums tinkantį saugumo ir privatumo lygį.

Naujoji Firefox taip pat panaikino buvusias saugumo spragas, kurios leido kibernetiniams nusikaltėliams surengti atakas. Kitas naršyklės privatumas – užtikrinti maksimalų privatumą prisijungiant prie Tor anonimiškumą garantuojančio tinklo. Tačiau norėdami pasinaudoti šia galimybe, turėsite įdiegti Tor įskiepį.

Opera siūlo naudotis nemokamomis VPN paslaugomis

Opera nuotrauka

Interneto naršyklė Opera taip pat laikoma viena saugiausių interneto naršyklių. Nuo 2016-ųjų ji turi integruotą reklamų blokavimo programą, kurią kiekvienas vartotojas gali įgalinti savarankiškai ir konfigūruoti jos nustatymus.

Tuo tarpu 2015, Opera įsigijo Šiaurės Amerikos internetinio saugumo sprendimus teikiančią kompaniją SurfEasy. Tuomet vartotojams buvo pasiūlyta naudotis integruotu VPN įrankiu. Palyginus su populiariais VPN paslaugų tiekėjais, Opera siūlo VPN lokacijas tik keliose šalyse – Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Nyderlanduose, Vokietijoje ir Singapūre. Tačiau ši paslauga yra nemokama.

Taigi, Opera gali užtiktinti saugumą naršant internete užblokuodama reklamas, kurios gali būti užkrėstos, bei leisdama anonimišai lankytis įvairiuose interneto puslapiuose. Vis dėlto, šis naršymo įrankis renka informaciją apie vartotojus ir gali dalintis su “patikimais partneriais” – tai pagrindinis naršyklės trūkmas.

Internet Explorer vis dar siekia užtikrinti saugų naršymą internete

Internet Explorer nuotrauka

Senos Internet Explorer versijos turėjo begalę problemų ir saugumo spragų. Tad šią naršyklę sunku vadinti pačia saugiausia. Vis dėlto, prieš keletą metų naršyklė buvo pripažinta kaip geriausiai virusus identifikuojantis naršymo įrankis.

Nuo 2016-ųjų kompanija Microsoft nustojo teikti atnaujinimus senoms naršyklės versijoms, išskyrus IE 11, tačiau vartotojai vis dar teikaima pagalba bei patys svarbiausi saugumo atnaujinimai. Vis dėlto, nenuostabu, kad kitos populiarios interneto naršyklės pranoko Internet Explorer.

Explorer vis dar siunčia atnaujinimus vartotojams kas 30 dienų. Vartotojai taip pat gali blokuoti nepageidaujamus naršyklės plėtinius ir naudotis “Do Not Track” funkcija, kuri pateikia lankomiems tinklalapiams prašymą nerinkti duomenų apie vartotoją.

Lygiai taip pat kaip ir Google Chrome, Internet Explorer sulaukia kritikos dėl duomenų rinkimo politikos. Panašu, kad Microsoft nori sužinoti apie vartotojus daugiau, nei jie yra linkę pranešti.

Microsoft Edge taip pat pretenduoja tapti viena saugiausių interneto naršyklių

Microsoft Edge nuotrauka

Microsoft pristato Edge kaip kur kas saugesnę interneto naršyklę nei Google Chrome. Dėka Windows Defender SmartScreen technologijos, ši Windows 10 operacinės sistemos naršyklė gali aptikti pavojingus tinklalpius geriau nei Chrome ar Firefox.

Microsoft Edge taip pat pateikia automatinius atnaujinimus kartu su Windows sistemos atnaujinimais. Tačiau vartotojai, kurie išjungė atomatinius atnaujinimus negali gauti ir svarbių naršyklės atnaujinimų, kurie užtikrintų saugesnį naršymą internete.

Kalbant apie privatumo apsaugojimą, Edge taip pat turi “Do Not Track” funkciją, tačiau daugelis tinklalapių ją tiesiog ignoruoja. Tačiau vartotojams taip pat siūloma rinktis “InPrivate” naršymo rėžimą, kuris užkertą kelią duomenų, naršymo istorijos, slapukų ir kitų komponentų rinkimui.

Nepaisant to, kad Edge renka duomenis apie vartotojus, jos pranašumas yra tas, kad ji nenaudoja surinktos informacijos komerciniais tikslais. Tad šiuo aspektu ji pranoksta Google Chrome.

Safari suteikia galimybę modifikuoti saugaus naršymo nustatymus

Safari nuotrauka

Daugiau nei dešimtemtį macOS operacinės sistemos vartotojai randa Safari interneto naršyklę įdiegtą kompiuteriuose. Ar ji gali tapti saugiausia interneto naršykle 2018? Lyginant su anksčiau minėtais įrankiais, ji turi kur kas daugiau saugumo spragų, kurios gali būti panaudotos kenkėjiškais tikslais. Tačiau Safari vis tiek rūpinais vartotojų saugumu:

 • duomenų rinkimo reklaminiais tikslais blokavimas,
 • kenkėjiškų ir pavojingų tinklalapių blokavimas,
 • pranešimų apie pavojingus tinklalapius ar jų turinį pateikimas,
 • privataus naršymo funkcija.

Be to, Safari leidžia modifikuoti ir prisitaikyti pagal savo poreikius gausybę nustatymų, kurie leidžia paslėpti lokaciją, siųsti tinklalapiams prašymą nerinkti duomenų ir pan.

Epic Privacy Browser blokuoja Google paslaugas

Epic Privacy Browser nuotrauka

Epic Privacy Browser yra mažiau žinoma interneto naršyklė, kurią prristatė Hidden Reflex kompanija. Ji sukurta remiantis Chromium kodu, kurį naudoja ir Google Chrome interneto naršyklė. Tačiau pagrindinis šių naršyklių skirtumas tas, kad Epic naršyklė blokuoja Google paslaugas, todėl kompanija negali sekti vartotojų (nebent jūs prisijungsite prie Gmail elektroninio pašto ir tęsite naršymą internete).

Pagrindinė priežastis, kodėl Epic Privacy interneto naršyklė pateko į šį sąrašą – ji visada veikia privataus naršymo rėžimu, o “Do Not Track” funkcija yra aktyvuojama automatiškai. Po kiekvienos naršymo sesijos, slapukai, duomenų rinkimo įrankiai ir su naršymu susiję duomenys yra iš karto ištrinami. Papildomi naršyklės nustatymai taip pat leidžia paslėpti ir savo IP adresą.

Vienas pagrindinių naršyklės trūkumų – ji neleidžia įdiegti plėtinių bei įskiepių. Kūrėjų teigimu, plėtiniai yra patys pavojingiausi komponentai, kurie gali kelti grėsmę privatumui. Tad Epic naršyklė palaiko tik kelis įskiepius, kuriais galima pasitikėti.

Comodo Dragon naršyklė primena Chrome, tačiau leidžia Windows vartotojams naršyti saugiau

Comodo Dragon nuotrauka

Comodo Dragon taip pat sukurta Chromium pagrindu, tad ji turi visas Chrome naršyklės funkcijas, tačiau užtikrina kur kas didesnį saugumo ir privatumo lygį. Firefox naršyklės fanams siūloma išbandyti Comodo Ice Dragon naršyklės versiją, kuri savo funkcionalumu primena Mozilla Firefox.

Pagrindiniai interneto naršyklės privalumai:

 • automatinis saugių SSL sertifikatų atpažinimas,
 • slapukų ir kitų duomenis renkančių įrankių blokavimas.

Comodo Dragon taip pat palaiko įvairius naršyklės plėtinius, kurie leidžia praplėsti naršyklės funkcionalumą ir paversti ją patogesne. Tačiau pagrindinis programos trūkumas yra tas, jog ja naudotis gali tik senų Windows operacinės sistemos versijų naudotojai. Šis naršymo įrankis suderinamas tik su Windows 8, 7, Vista ir XP.

Tor naršyklė garantuoja anonimiškumą

Tor naršyklės nuotrauka

Tor interneto naršyklę pamėgo kibernetiniai nusikaltėliai, tačiau tai nereiškia, kad ši įrankis yra pavojingas. Iš tiesų, tai vienas saugiausių nemokamų naršymo įrankių, todėl privalėjome ją įtraukti į pačių saugiausių naršyklių sąrašą.

Savanorių koordinuojamo Tor projekto esmė – suteikti galimybę interneto vartotojams naršyti internete anonimiškai. Tad programa paslėpia IP adresą, lokaciją, su naršymu susijusią informaciją ir naudoja sudėtingą šifravimo sistemą, kuri neleidžia pašaliniams asmenims matyti, ką veikiate internete. Tačiau tai nėra VPN paslauga.

Ši interneto naršyklė yra švaresnė ir saugesnė Firefox versija. Ji naudoja HTTPS protokolą, leidžia lankytis blokuojamuose tinklalapiuose ir netgi įžengti į “tamsiąją interneto pusę”. Tačiau pastaraja galimybe pasinaudoti nepatartina.

Vienas pagrindinių Tor naršyklės trūkumų yra nepatogus ir kiek sudėtingas valdymas. Be to, valstybinės institucijos gali matyti, kad jūs naudojatės šiuo tinklu. Nors jiems ir nepavyks sužinoti, ką veikiate internete, ant jūsų kris įtartinas šešėlis.

Verdiktas: saugiausia interneto naršyklė 2018 metams

Saugiausios interneto naršyklės apžvalga atskleidė, kad nei vienas iš minėtų įrankių nėra tobulas. Vieni įrankiai siūlo maksimalią apsaugą nuo virusų, kiti – užtikrina privatumą ir leidžia anonimiškai naršyti internete. Tačiau šios programos gali būti ne itin patogios naudoti.

Mūsų nuomone, pačios saugiausios interneto naršyklės 2018 yra:

 1. Google Chrome,
 2. Tor,
 3. Epic Privacy Browser,
 4. Microsoft Edge,
 5. Opera.

Jeigu ieškote saugiausio įrankio naršyti internete, turite atsižvelgti į savo prioritetus ir reikalavimus. Nuspręskite, kiek informacijos norite atskleisti naršyklės kūrėjams, kompanijai Google ar trečiosioms šalims; įvertinkite ar norite matyti reklamas internete ir kitus panašius aspektus. Visos mūsų apžvelgtos naršyklės užtikrina apsaugą nuo kibernetinių nusikaltėlių, tad jums beliko išsirinkti patogiausią ir jūsų privatumo reikalavimus atitinkantį įrankį.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Alice Woods yra Virusai.lt portalo naujienų redaktorė, kuri ne vienerius metus dalinasi savo žiniomis ir tyrimų rezultatais su tinklalapio lankytojais. Jos tyrinėjimų lauke - patys įvairiausi kibernetiniai pavojai, pavyzdžiui, duomenis užkoduojantys virusai ar apgaulingi techninės pagalbos pranešimai.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/the-most-secure-browser

Skaityti kitomis kalbomis


Failai
Programos
Palygink
Pamėk Mus Facebook'e