Wallet viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Bal 2017 atnaujinimas

Wallet viruso pašalinimas

Kas yra Wallet virusas?

Wallet virusas grėsmingai auga

Wallet virusas pirmą kartą buvo aptiktas šių metų kovo mėnesį, kai vartotojai pranešė apie užkoduotus failus bei pridėtus .wallet plėtinius. Atlikus tyrimus išaiškėjo, kad viruso kilmė yra siejama su Dharma virusų grupe. Šie užkratai jau įgijo savotišką populiarumą internetinėje erdvėje dėl savo sudėtingų savybių bei naudojamų šifruotės metodų, tokių kaip AES ir RSA. Viruso reikalaujamos išpirkos dydis piklauso nuo to, kas užsikrėtė šio tipu viruso: individualus vartotojas ar įmonė. Nors ekspertai tapatina Dharma su Wallet dėl jų identiško programinio kodo, paveikti vartotojai pastebi išsiskiriančius bruožus. Kiekvienas šios grupės virusas naudoja skirtingą failo plėtinį. Kalbant apie šią versiją, jis prideda .wallet ar [[email protected]].wallet.lock plėtinius prie užkoduotų failų. Be to, kaskart pateikiamas skirtingas e. pašto adresas. Tai puiki diversija – tokiu būdu yra sunkiau aptikti pagrindinį viruso serverį. Nepaisant to, koks šis užkratas gali atrodyti grėsmingas, mes patarsime, kaip lengviau bei greičiau pašalinti Wallet (Dharma) virusą.

Vykdomosios rinkmenos (.exe) failo pagalba virusas pradeda veikti bei per trumpą laiko tarpą aptinka galimai svarbius failus. Per kelias minutes, pasinaudodamas AES bei RSA šifruočių algoritmais, Wallet užkratas užkoduoja duomenis. Tuo tarpu kompiuterio procesai gali sulėtėti arba ekrane pasirodyti keistos žinutės, prašančios įgalinti atitinkamus failus. Šifravimo procesui pasibaigus, visos svarbios nuotraukos, word failai, ataskaitos bei kiti svarbūs failai lieka nebeprieinami bei visi jie yra pažymėti .wallet ar kitu aukščiau minėtu failo plėtiniu. Taip pat virusas pakeis jūsų darbalaukio nuotrauką į išpirkos pranešimą. Kadangi virusas yra labiausiai paplitęs JAV bei vakarų Europoje, pranešimas yra pateikiamas anglų kalba.

Wallet viruso pavyzdysKadangi Wallet virusas yra kildinamas iš Dharma užkratų grupės, išpirkos pranešimas nesiskiria nuo pastarojo rodomo pranešimo.

Jame matyti du e. pašto adresai: [email protected] bei [email protected]. Per juos vartotojai turėtų susisiekti su viruso kūrėjais. [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], ar [email protected] – tai tik keletas alternatyvių adresų, pateikiamų Wallet ir Dharmos viruso versijose. Dėl akivaizdžių spausdinimo bei gramatikos klaidų įtariama, kad anglų kalba nėra gimtoji viruso autorių kalba. Kita vertus, tai gali būti roboto sugeneruotas pranešimas. Tik susisiekus su Wallet viruso kūrėjais, sužinoma, kokią sumą reikia sumokėti tam, kad atgautumėte duomenis. Kaip įprasta failus užkoduojantiems virusams, pasitelkiamas psichologinis spaudimas pervesti pinigus per artimiausias 24 ar 72 valandas naudojantis Tor naršykle. Neverta svarstyti šios galimybės, kadangi tikimybė, kad atgausite visus bei nepažeistus failus, yra labai maža.

Kitos .Wallet viruso versijos

[email protected] virusas taip pat naudojasi AES bei RSA šifruotėmis. Šie algoritmai užkoduoja įvairius .word. .pdf, .xls bei panašius failus per trumpą laiką. Joker Lucker virusas prideda skirtingus plėtinius. Vartotojai yra raginami susisiekti su užkrato kūrėjais [email protected] adresu. Net ir užsikrėtus šiuo virusu, galite atgauti failus atsarginių kopijų pagalba. Jokiu būdu nepirkite bei neįsidiekite sukčių siūlomos Wallet duomenų atkodavimo programos, kadangi ji ateityje gali palengvinti kitų virusų patekimą į sistemą ateityje.

[email protected] užkrato versija taip pat neturėtų būti nuvertinama. Ji per trumpą laiko tarpą užkoduoja kelis šimtus įvairių formatų failus. Pagrindiniai šio viruso skirtumai pridedamas .[[email protected]].wallet plėtinys bei [email protected] failo adresas. README.txt instrukcijose nurodoma, kokiu internetiniu bitkoinų adresų vartotojai turėtų pervesti pinigus. Tačiau šio viruso instrukcijos toli gražu nėra tokios išsamios kaip kitų virusų.

Kokias būdais kompiuteris užsikrečia Wallet virusu?

Reklaminiai laiškai vis dar išlieka populiariausiu kanalu užkrėsti vartotojus ransomware tipo virusais. Kitaip tariant, Wallet viruso pagrindinis failas yra patalpinamas į .zip aplankalą, kuris yra pridedamas prie tariamai Valstybinės mokesčių inspekcijos ar kitos oficialios institucijos siųsto laiško. Nepaisant IT ekspertų raginimų, stebėtina, kiek vartotojų vis dar įkliūna į šiuos spąstus. Taip pat Wallet virusas gali būti platinamas ir įsilaužimo įrankių, trojanų bei užkrėstu paslėptu programiniu kodu užkėstose svetainėse pagalba. Tam, kad sumažintumėte tikimybę užsikrėsti tokiu būdu siūloma įsidiegti antišnipinėjimo programą, pavyzdžiui, FortectIntego ar Malwarebytes, kuri taip pat padeda pašalinti tokio tipo virusus.

Viruso šalinimo instrukcijos

Ransomware arba duomenis užkoduojantys virusas tapo pagrindine virtualiąja problema. Kasdien pasirodo vis įmantresnių užkratų, todėl svarbu nuolat atnaujinti kompiuterinės apsaugos programas. Dėl jų sudėtingos konstrukcijos bei painaus programinio kodo, nerekomenduojama savarankiškai šalinti virusą. Kalbant apie Wallet viruso šalinimo ypatumus, siūloma rinktis automatinio šalinimo būdą. Sistemos skanavimas neužtruks ilgiau nei 10 minučių. Pašalinus virusą, galėsite vėl sėkmingai naudotis įrenginiu. Jei virusas užblokavo kompiuterio ekraną, ir jūs negalite pradėti šalinimo procedūros įprastu būdu, neverta nerimauti – perkraukite kompiuterį į saugos rėžimą. Kaip tai padaryti yra parodyta apačioje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Wallet viruso pašalinimas

Rankinis Wallet pašalinimas saugiajame režime

Wallet šalinimo procedūra bus sklandesnė, jei perkrausite kompiuterį į saugos rėžimą.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

  1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
  2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
    Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

  1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
    Nustatymai
  2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
    Naujinimai ir sauga
  3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
  4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
  5. Spustelėkite Restart now.
    Iš naujo paleiskite įrenginį
  6. Pasirinkite Troubleshoot.
    Pasirinkite šią parinktį
  7. Eikite į Advanced options.
    Išplėstinės parinktys
  8. Pasirinkite Startup Settings.
    Paleisties nustatymai
  9. Paspauskite Restart.
  10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
    Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

  1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
  2. Spauskite More details.
    Atidarykite užduočių tvarkytuvę
  3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
  4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
    Atverkite failo vietą
  5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
    Užbaikite užduotį
  6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

  1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
  2. Eikite į Startup skirtuką.
  3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
    Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

  1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
    Disko valymas
  2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
  3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

    Temporary Internet Files
    Downloads
    Recycle Bin
    Temporary files

  4. Pasirinkite Clean up system files.
    Ištrinkite failus
  5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

    %AppData%
    %LocalAppData%
    %ProgramData%
    %WinDir%

  6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Wallet naudojant System Restore

Tai kita alternatyva atgauti prieigą prie viso įrenginio funkcijų. Kai ištrinsite Wallet virusą, nepamirškite dar kartą atlikti sistemos skanavimą.

  • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
    Windows 7 / Vista / XP
    1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
    2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
    3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

    Windows 10 / Windows 8
    1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
    2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
    3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
  • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
    1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
    2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
    3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Wallet pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
    4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
    Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Wallet sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Wallet. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Wallet užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Atkurkite Wallet viruso užkoduotus duomenis Data Recovery Pro programos pagalba

Anot šios programos autorių, programa gali padėti atkoduoti ne tik failus bet ir ištrintus e. laiškus.

  • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
  • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
  • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Wallet viruso;
  • Atkurkite juos.

Kada „Windows Previous Versions funkcija veiksminga?

Windows Previous Versions funkcija gali padėti atgauti failus, jei prieš tai buvo įgalintas sistemos atkūrimas. Šis metodas atima daugiau laiko.

  • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
  • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
  • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

ShadowExplorer pranašumas

ShadowExplorer programa atkuria failus atsarginių kopijų pagalba. Dėl šios ypatybės ji įgija pranašumą prieš kitas tokio pobūdžio programas.

  • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
  • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
  • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
  • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Dharma duomenų atkodavimo programa gali padėti atgauti Wallet užkrato paveiktus failus

Kaspersky kompanijos IT specialistai išleido Dharma duomenų atkodavimo programą jau prieš kelis mėnesius. Jie atnaujono Rakhni duomenų atkodavimo raktą, tad jis taip pat gali praversti šiuo atveju.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Wallet prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis