Kaip pašalinti kompiuterio sistemos įrankius

parašė Alice Woods - - Atnaujinta | Tipas: Kompiuterio sistemos įrankiai
12

Kompiuterio sistemos įrankiai – tai kompiuterinės programos, kurių pagalba galima atlikti įvairias užduotis bei tvarkyti kompiuterį. Kompiuterių vartotojai šias programas parsisiunčia su tam tikru tikslu, pavyzdžiui, pagreitinti kompiuterį arba apsaugoti jį nuo kenksmingų programų įsiveržimo, pagerinti naršymo internete kokybę arba tiesiog sutvarkyti tam tikras kompiuterio problemas. Dažniausiai tokie kompiuterio sistemos įrankiai būna sukurti patikimų kompanijų, ir jais naudotis būna saugu. Tokias programas pašalinti galima su automatiškai įdiegto išdiegimo vedlio pagalba.

Sistemos įrankiai skirstomi į legalius ir kenkėjiškus. Kompiuterių saugumo ekspertai perspėja vartotojus saugotis kenkėjiškų sistemos įrankių, nes jie gali veikti panašiai kaip daugelis kompiuterinių virusų. Nepriklausomai nuo to, ką teigia oficialios tokių įrankių svetainės, tokios programos kompiuteryje gali slapta vykdyti nepageidaujamą veiklą ir lėtinti kompiuterio darbą. Tokios programos imituoja netikrus sistemos skenavimus, siunčia apgaulingus pranešimus, nukreipia vartotoją į tam tikrus interneto puslapius, ir taip toliau. Tokie sistemos įrankiai priklauso potencialiai nepageidaujamų programų kategorijai, o kompiuterių saugumo ekspertai nerekomenduoja laikyti jų kompiuterio sistemoje. Savaime suprantama, pastebėjus tokią programą savo kompiuteryje, vartotojas turėtų nedelsdamas ją pašalinti.

Verta paminėti tai, jog tokius įtartinus sistemos įrankius galite aptikti savo kompiuteryje net ir tokiu atveju, jei patys jų neparsisiuntėte. Taip yra todėl, jog tokios nepageidaujamos aktyviai platinamos kartu su kitomis nemokamomis programėlėmis. Dažniausiai tokie sistemos įrankiai pristatomi kaip naudingos bei reikalingos programos, kurias rekomenduojama įdiegti kartu su vartotojo pageidaujama programa. Nemalonumų sukelia ir tai, jog be vartotojo žinios į kompiuterį įdiegtus sistemos įrankius pašalinti sunku. Jų pašalinimui dažniausiai tenka pasitelkti antivirusinę programą.

System tools

Jūsų kompiuterio sistemoje neturėtų būti štai tokių sistemos įrankių:

Apgaulingos kompiuterio optimizavimo programos. Nors šios programos nepriskiriamos kenkėjiškų programų grupei, jos gali erzinti vartotoją nuolat siunčiant pranešimus apie neva skenuojamą kompiuterį, o vėliau – rezultatus apie kompiuteryje tariamai egzistuojančias problemas, klaidas bei virusus. Dažniausiai tokie pranešimai skatina vartotoją įsigyti pilną sistemos optimizavimo priemonės versiją ir jos pagalba sutvarkyti tariamai egzistuojančias problemas. Deja, tokiomis programomis pasitikėti nevertėtų. Dažniausiai daugiau nei pusė jų pateikiamų skenavimo rezultatų yra fiktyvūs ir siekia išgąsdinti kompiuterio vartotoją. Nerekomenduojame pirkti tokių programų pirmiausiai nepasidomėjus vartotojų atsiliepimais internete. Iš patirties galime pasakyti, jog daugelis netikrų optimizavimo programų negali sutvarkyti rimtų problemų, todėl nešvaistykite savo pinigų tokiems nenaudingiems sistemos įrankiams.

Gąsdinančios programos. Tokios programos taip pat nėra laikomos kenksmingomis, tačiau jos skirtos išgąsdinti vartotoją priverčiant jį manyti, jog kompiuteriui gresia pavojus. Dažniausiai tokios programos teigia, jog kompiuteryje veiklą vykdo kenksmingas virusas, kurį reikia nedelsiant pašalinti. Apgaulingos programos gali blokuoti su kompiuterių saugumu susijusius puslapius ir neleisti vartotojui ieškoti susijusios informacijos internete, ir pateikti vienintelį problemos sprendimą – pirkti tam tikrą programą, kuri yra neva vienintelė, galinti išgelbėti kompiuterį nuo viruso.

Abejotinos reputacijos paieškos varikliai. Kai kurie sistemos įrankiai gali įdiegti naršyklės priedus, kurie pakoreguos numatyto pradžios puslapio bei naujojo skirtuko numatyto puslapio nustatymus ir privers naršyklę reguliariai atverti tam tikrą paieškos svetainę. Nors netikėtai ekrane pasirodžiusios paieškos svetainės dažniausiai nekelia jokių įtarimų ir atrodo visiškai saugios, rekomenduojame jų vengti. Bendras tokių paieškos variklių bruožas – integruoti trečiųjų šalių turinį šalia tikrų paieškos rezultatų.

Kokiais būdais platinami nepatikimi sistemos įrankiai?

Nesąžiningos bei nepageidaujamos programos, priskiriamos sistemos įrankių kategorijai, turėtų būti pašalintos iš kompiuterio sistemos. Nors jos nėra žalingos, jų veikla gali sutrikdyti įprastą kompiuterio darbą ir trukdyti vartotojui atlikti kasdienes užduotis. Tokius įrankius galima parsisiųsti šiais būdais:

  • Programų paketai. Nepageidaujamus sistemos įrankius lengva įsidiegti kartu su legaliomis nemokamomis programomis, kurias lengva parsisiųsti iš įvairių failų dalijimosi portalų. Norėdami išvengti nepageidaujamų programų įdiegimo, rinkitės Custom arba Advanced įdiegimo nustatymus ir pašalinkite varneles šalia pasiūlymų įdiegti „rekomenduojamas” programas.
  • Apgaulingos reklamos. Naršant internete, vartotojai susiduria su įvairiausiomis reklamomis. Svarbu žinoti, jog kai kurios jų gali būti apgaulingos. Kai kurios jų jums gali pasiūlyti įsidiegti neoficialius programų atnaujinimus, kurie gali į sistemą įdiegti ir papildomų programų. Ypatingai venkite reklamų, drąsiai teigiančių, jog jūsų kompiuteris yra užkrėstas ir privalote nedelsiant jį patikrinti su optimizavimo arba antivirusine programa.
  • Oficialios svetainės. Savaime suprantama, daugelį sistemos įrankių galima parsisiųsti iš oficialių jų svetainių. Deja, raginame netikėti gražiais programų aprašymais, nes jie dažnai būna apgaulingi. Norėdami įdiegti tam tikrą programą, paieškokite vartotojų atsiliepimų internete. Pasidomėję jais, galite išsiaiškinti, ar pageidaujamas sistemos įrankis yra saugus, ar ne.

Nepageidaujamų sistemos įrankių pavyzdžiai:

Pro PC Cleaner. Tai viena iš netikrų kompiuterio optimizavimo programų, savarankiškai inicijuojanti sistemos skenavimus bei pateikianti iškreiptus skenavimo rezultatus. Dažniausiai ši programa rodo klaidingus teigiamus rezultatus ir ragina vartotoją nusipirkti pilną programos versiją, kuri neva gali akimirksniu išspręsti visas problemas. Ši abejotinos reputacijos optimizavimo priemonė lėtins jūsų kompiuterį ir galimai blokuos prieigą prie tam tikrų internetinių puslapių.

eFix Pro. Tai programa, siūlanti vartotojams kompiuterio optimizavimo paslaugą. Ji žada pagreitinti kompiuterio darbą, išvalyti sistemą nuo nereikalingų failų bei sutvarkyti sistemos klaidas. Ši programa gali greit įkyrėti, nes ji be sustojimo siunčia įkyrius raginimus pirkti programos licenziją. Šios programos funkcijos vargiai padės pagerinti kompiuterio veiklą, todėl neverta tikėti jos pažadais. Pastebėjus ją kompiuteryje, rekomenduojame ją nedelsiant pašalinti.

YAC. Tai nepatikima kompiuterio apsaugą žadanti programa. Jį gali sulėtinti kompiuterio darbą, sukelti naršyklės nukreipimus, pakeisti numatytąjį naršyklės pradžios puslapį, bei inicijuoti kitokią nepageidaujamą veiklą. Be to, šios programos galingumas kelia abejonių – vartotojai dažnai skundžiasi, jog ši antivirusinė programa nesugeba aptikti ar pašalinti kompiuteryje esančių virusų. Siekdama įtikinti vartotoją įsigyti pilną programos versiją, ji gali siųsti įkyrius reklaminius pranešimus.

Kaip pašalinti sistemos įrankius?

Daugeliu atvejų, vartotojai nusprendžia pašalinti sistemos įrankius dėl to, jog jais nebesinaudoja ir tiesiog nori atlaisvinti vietos kompiuteryje. Vis dėlto vartotojai dažnai ieško sistemos įrankių pašalinimo instrukcijų dėl problemų, kurias jie sukelia. Akivaizdu, jog kompiuterių vartotojai greitai pastebi iškilusias problemas, pavyzdžiui, sistemos sulėtėjimą, įkyrias ekrane pasirodančias reklamas bei nepageidaujamus peradresavimus tiesiog naršant internete. Sistemos įrankius galima pašalinti dvejais būdais:

  • Rankinis būdas. Kai kurias nepageidaujamas programas pašalinti nesunku – tereikia atverti Start meniu, tuomet – Control Panel, o galiausiai – Add/Remove Programs panelę. Čia pasirinkite nepageidaujamas programas ir spauskite Uninstall.
  • Automatinis būdas. Jei manote, jog jūsų kompiuteryje įsitvirtino kenkėjiškas sistemos įrankis, ir jei jums nepavyksta jo rasti bei pašalinti rankiniu būdu, į pagalbą pasitelkite Reimage arba Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programą. Ir viena, ir kita programa gali padėti pašalinti visus nepageidaujamą veiklą keliančius failus bei programas.

Naujausi kompiuterio sistemos įrankiai

Kaip ištrinti Infolinks

Ar aš galiu pasitikėti Infolinks? Infolinks yra interneto reklamos tinklas, kuris siūlo įvairius produktus bei prekes.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/infolinks/">Plačiau
Sistemos įrankiai Virusai   Rugpjūčio 17, 2017

Driver Assist pašalinimas

Viskas, ką turite žinoti apie Driver Assist Driver Assist yra legali programa, kurios pagalba galite tvarkyti kompiuterinės įrangos tvarkykles, plačiau žinomas draiverių pavadinimu.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/driver-assist/">Plačiau
Sistemos įrankiai Virusai   Rugpjūčio 16, 2017

Kaip ištrinti AdChoices

Kas yra AdChoices? AdChoices NĖRA virusas. Tai yra reklamos platforma, kuri yra naudojama trečiųjų šalių svetainių žinomumo ir pelno gerinimui. Vis dėl to, šios platformos pagalba rodomos reklamos kartais peržengia ribas – jūs galite pastebėti, kad jos pasirodo vos tik jūs įsijungiate savo kompiuterį ir pradedate naršyti Internete. Kaip jūs galite atpažinti Adc... < a class="more_link" href="http://virusai.lt/adchoices/">Plačiau
Sistemos įrankiai Virusai   Rugpjūčio 15, 2017

Kompiuterio sistemos įrankių duomenų bazė

Rugpjūčio 15, 2017

Search.myway.com virusas

Ar aš galiu pasitikėti Search.myway.com virusu? Search.myway.com virusas yra pavojinga programa, kuri gali atlikti įvairius pakeitimus kompiuteryje, tokius kaip pradžios puslapio ar numatytojo paieškos puslapio pakeitimai.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/search-myway-com-virusas/">Plačiau
Rugpjūčio 11, 2017

Reimage Express

Ar Reimage Express virusas? Reimage Express nėra virusas. Tai yra legali programa, kuri yra skirta padėti žmonėms nemokamai pašalinti iš kompiuterio Basic lygio problemas. Reimage Express yra skirta padėti žmonėms pašalinti nereikalingus registro įrašus, blogus failus ir panašias problemas, kurios gali sukelti sistemos sulėtėjimus. Vis dėlto, jūs turėtumėte pamąstyti... < a class="more_link" href="http://virusai.lt/reimage-express/">Plačiau
Rugpjūčio 01, 2017

MapsGalaxy įrankių juosta

Ką aš privalau žinoti apie MapsGalaxy? MapsGalaxy įrankių juosta yra programa, kuri oficialiai yra skirta pagerinti vartotojo naršymą internete.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/mapsgalaxy-toolbar/">Plačiau
Liepos 21, 2017

Reimage virusas

Kas yra Reimage Repair ir ar tai yra virusas? Reimage NĖRA virusas.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/reimage-virusas/">Plačiau
Liepos 20, 2017

YAC

Kas yra YAC? YAC – tai nepatikima programinė įranga, skirta kompiuterio apsaugai.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/yac/">Plačiau
Liepos 19, 2017

PCKeeper

PCKeeper nepagerins jūsų kompiuterio našumo   PCKeeper yra programa, kurios jūs tikrai turėtumėte vengti.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/pckeeper/">Plačiau
Liepos 04, 2017

Vulkaninfo 32

Ar Vulkaninfo 32 gali pakenkti jūsų kompiuteriui? Jei atnaujinę NVIDIA tvarkyklę savo kompiuteryje pastebėjote naują ir nematytą aplikaciją pavadinimu Vulkaninfo 32, nenustebkite.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/vulkaninfo-32/">Plačiau
Birželio 14, 2017

Prime Updater virusas

Prime Updater yra pavojinga programa, galinti užkrėsti jūsų kompiuterį potencialiai nepageidaujamomis programomis Prime Updater yra potencialiai nepageidaujama programa, kuri gali nepastebėtai patekti į jūsų kompiuterio sistemą bei į ją įrašyti ir daugiau nepageidaujamų ar net pavojingų programų.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/prime-updater-virusas/">Plačiau
Gegužės 31, 2017

Amazon Assistant virusas

Amazon Assistant naršyklės plėtinys šnipinėja vartotojus Amazon Assistant yra naršyklės plėtinys , kurio paskirtis – padėti vartotojams surasti produktą už žemiausią kainą.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/amazon-assistant-virusas/">Plačiau
Balandžio 04, 2017

SnapMyScreen Toolbar

Ar SnapMyscreen Toolbar įrankis vertas dėmesio? Kol vieni vartotojai netrunka pastebėti SnapMyScreen trūkumų, kiti naudojasi šia įrankių juosta nedvejodami, jos pagalba naršo internete bei išnaudoja kitus jos siūlomus privalumus.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/snapmyscreen-toolbar/">Plačiau
Kovo 29, 2017

SlimCleaner

Ar SlimCleaner patikima programa? SlimCleaner yra legali, tačiau ne itin geros reputacijos programa, kurios veiklą kompiuteryje ekspertai dažnai apibūdina kaip ypač agresyvią.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/slimcleaner/">Plačiau
Kovo 13, 2017

Ketinate apsilankyti apgaulingoje svetainėje

Ką reiškia naršyklės pranešimas „Ketinate apsilankyti apgaulingoje svetainėje“? < a class="more_link" href="http://virusai.lt/ketinate-apsilankyti-apgaulingoje-svetaineje/">Plačiau
Sausio 21, 2017

WinThruster virusas

WinThruster apžvalga: ar verta įsidiegti šią programą? Jei šiuo metu naršote internete, ieškodami informacijos apie WinThruster programą, tikėtina, kad jau įsidiegėte ją ir domitės, ar verta įsigyti pilną versiją.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/winthruster-virusas/">Plačiau
Sausio 05, 2017

Super PC Cleaner

Ar Super PC Cleaner programa gali pakenkti jūsų kompiuteriui? < a class="more_link" href="http://virusai.lt/super-pc-cleaner/">Plačiau
Sausio 01, 2017

Driver Restore

Ar Driver Restore yra saugi programa, kurią verta naudoti? Jeigu norite atnaujinti kompiuterio „draiverius“ , patariame laikytis atokiau nuo Driver Restore viruso.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/driver-restore/">Plačiau
Lapkričio 28, 2016

Driver Navigator

Ar saugu naudoti Driver Navigator? Kompanijos Easeware sukurtas Driver Navigator įrankis nėra virusas.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/driver-navigator/">Plačiau
Rugsėjo 05, 2016

MPC AdCleaner virusas

Kodėl reikėtų vengti MPC AdCleaner? MPC AdCleaner virusas yra DotChash kompanijos pristatyta programa, kurios tikslas yra blokuoti visas Internete pasirodančias reklamas.< a class="more_link" href="http://virusai.lt/mpc-adcleaner-virusas/">Plačiau

Informacija buvo atnaujinta: 2016-10-21

Šaltinis: http://www.2-spyware.com/system-tools-removal

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Kompiuterio sistemos įrankių pašalinimo programos
Palygink
Pamėk Mus Facebook'e