Kaip pašalinti keylogerį

parašė Olivija Moreli - - Atnaujinta | Tipas: Keylogeriai

Keylogeris – tai kompiuterio programa, fiksuojanti visus vartotojo klaviatūros paspaudimus ir sauganti šią informaciją tam tikrame faile. Surinkus pakankamai informacijos, ji persiunčia šią informaciją internetu į nuotolinį serverį. Tokie įvesties sekimo virusai taip pat gali fotografuoti kompiuterio ekrane vykstančius dalykus bei naudoti kitas sekimo technologijas. Jie gali nutekinti itin svarbią informaciją, įskaitant vartotojo asmeninę informaciją, prisijungimo prie internetinių paskyrų duomenis, ir panašiai.

Keylogeriai gali būti dviejų rūšių: techniniai arba programiniai. Techninis keylogeris – tai mažas prietaisas, kurį galima įtaisyti tarp klaviatūros laido ir kompiuteryje esančio USB lizdo. Toks įvesties registratorius įsimena visus vartotojo klaviatūros paspaudimus, ir gali būti naudojamas be jokios papildomos programinės įrangos. Tokios programos pranašumas yra tame, jog jis gali veikti įvairiose aplinkose, tačiau jis negali fotografuoti vartotojo ekrano ir gali būti nesunkiai pastebėtas nuosekliau apžiūrėjus kompiuterį. Programinės įrangos kategorijai priklausantys keylogeriai yra skirstomi į dvejas kategorijas:

Kenkėjiški keylogeriai yra panašūs į virusus bei trojanus. Kibernetiniai sukčiai juos naudoja tam, jog galėtų pažeisti aukos privatumą. Legalūs keylogeriai, dar žinomi kaip kompiuterio priežiūros priemonės, dažniausiai naudojami tėvų, mokytojų bei darbdavių. Jie leidžia sužinoti, ką internete veikia vaikas arba darbuotojas. Deja, legalias programas su tikslu sekti žmogų gali pasitelkti ir sukčiai, todėl tokios programos laikomos ne ką mažiau pavojingomis už kenkėjiškus keylogerius.

Veikla, kurią vykdo pavojingi keylogeriai

Praktiškai kiekvienas keylogeris yra skirtas pažeisti asmens privatumą. Jis gali nepastebėtas sekti vartotojo elgseną ištisus mėnesius ar net metus. Per visą šį laiką programa apie vartotoją gali surinkti daugybę informacijos. Tas, kuriam priklauso toks registratorius, apie žmogų gali sužinoti neįtikėtinai brangios informacijos, tokios kaip slaptažodžiai, prisijungimo vardai, kreditinių kortelių kodai, banko sąskaitos duomenys, kontaktų sąrašas, pomėgiai, naršymo internete įpročiai, ir dar daugiau. Visą šią informaciją sukčiai gali panaudoti lėšų ar privačių dokumentų pasisavinimui.

Įprasti keylogeriai gali vykdyti tokią veiklą:

  • Registruoti klaviatūros paspaudimus.
  • Daryti vartotojo kompiuterio ekrano nuotraukas nustatytais laiko intervalais.
  • Sekti vartotojo veiklą stebint naudojamų programų sąrašą, ir panašią informaciją.
  • Sekti vartotojo elgseną internete įrašinėjant svetainių, kuriose lankėsi vartotojas, adresus, jose įvestus slaptažodžius ir t.t.
  • Įsiminti prisijungimo internete duomenis, kreditinių kortelių duomenis, slaptažodžius.
  • Įrašyti vartotojo pokalbius.
  • Įrašyti gaunamų bei siunčiamų elektroninių laiškų turinį.
  • Saugoti surinktą informaciją viename aplanke kietajame diske, o tuomet išsiųsti šį aplanką numatytu elektroninio pašto adresu.
  • Trukdyti vartotojui jį aptikti ir pašalinti.

Įvesties sekimo virusų negalima lyginti su įprastais kompiuterių virusais, nes jie patys neplinta, o tik gali būti įrašyti su kita programine įranga arba rankiniu būdu.

Pagrindiniai įvesties keylogerių platinimo būdai

Yra du pagrindiniai būdai, kurių pagalba keylogeriai gali patekti į kompiuterį.

  1. Legalius keylogerius galima parsisiųsti iš interneto ir įrašyti į sistemą rankiniu būdu. Tai padaryti gali kompiuterio administratoriaus teises turintis vartotojas ar bet koks kitas tai galintis padaryti žmogus. Programišiai taip pat gali įsilaužti į kompiuterį ir įrašyti įvesties registratorių; abiem atvejais privatumą pažeidžianti priemonė patenką į kompiuterį be aukos sutikimo ar žinios.
  2. Povojingi keylogeriai gali patekti į kompiuterį kartu su kitomis kenksmingomis kompiuterio programomis, tokiomis kaip virusai, trojanai, „backdoor” virusai ir t.t. Tokios programos patenka į kompiuterį be vartotojo žinios ir pakenkia visiems tuo kompiuteriu besinaudojantiems asmenims. Tokias programas nuotoliniu būdu kontroliuoja kibernetiniai sukčiai, o jas aptikti bei ištrinti yra itin sudėtinga.

Daugeliu atvejų keylogeriai sukelia bėdų Windows operacine sistema besinaudojantiems vartotojams, tačiau šiais laikais, itin sparčiai besivystant informacinėms technologijoms, galime greitai sulaukti įvesties registratorių versijų, galinčių paveikti ir kitas operacines sistemas.

Pavojingiausi internete plintantys keylogeriai

Yra įvairiausių klaviatūros klavišų paspaudimus registruojančių programų, tiek saugių, tiek kenkėjiškų. Žemiau pateikti pavyzdžiai leis jums suprasti, kaip veikia dauguma keylogerių.

AllinOne Keylogger yra kenkėjiška programa, skirta paveikti kompiuterius ir savintis asmeninę vartotojo informaciją. Ji skirta įrašyti vartotojo klaviatūros paspaudimus, fotografuoti kompiuterio ekraną bei vykdyti panašią veiklą. Šią programą pastebėti itin sunku, nes ji gali slėptis giliai kompiuterio sistemoje.

Perfect Keylogger yra sudėtinga kompiuterio stebėjimo įranga, pasižyminti daugybe funkcijų. Ji gali įrašyti visus vartotojo klaviatūros paspaudimus, sekti vartotojo elgesį internete, fotografuoti ekraną, stebėti vartotojo susirašinėjimus bei el.pašto žinutes. Šią programą galima kontroliuoti nuotoliniu būdu. Ji gali išsiųsti surinktą informaciją iš anksto numatytu el. pašto adresu arba įkelti ją į FTP serverį. Nors tai – komercinis produktas, ši programa yra pavojingesnė už daugelį kitų registratorių.

Invisible Stealth Keylogger yra pavojingas trojanas, galintis elgtis panašiai, kaip keylogeris. Šis kenkėjas užfiksuoja kiekvieną vartotojo klaviatūros mygtuko paspaudimą ir suteikia kibernetiniam nusikaltėliui galimybę nuotoliniu būdu prisijungti prie aukos kompiuterio. Sukčiai gali lengvai pasisavinti asmeninę informaciją, išsiaiškinti, kokius prisijungimo duomenis naudoja vartotojas, ir panašiai. Surinkus pakankamai informacijos, virusas išsiunčia ją kibernetiniams sukčiams. Šis virusas gali ne tik rinkti asmeninę informaciją, bet ir pakenkti kompiuterio sistemai sugadindamas failus ar programas.

Kaip pašalinti įvesties sekimo virusą ir apsaugoti kompiuterį?

Deja, prarastos informacijos susigrąžinti nepavyks, todėl privalu nedelsiant pašalinti keylogerius iš kompiuterinės sistemos. Tai galite padaryti su patikimos antivirusinės programos pagalba. Norėdami aptikti bei visiškai pašalinti keylogerius ar kitas pavojingas programas, turėtumėte naudoti tokias programas, kaip FortectIntego ar Malwarebytes. Šios programos buvo patikrintos mūsų komandos ekspertų ir įrodė turinčios gausią virusų duombazę, kuri yra pagrindinis kriterijus, apibūdinantis programos sugebėjimus sėkmingai pašalinti reikiamas programas iš sistemos. Jei turite klausimų apie keylogerius, užduokite mums klausimą „Klausk” puslapyje – mes mielai jums jį atsakysime.

Naujausi keylogeriai

Informacija buvo atnaujinta: 2016-08-09

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Keylogerių pašalinimo programos
Palygink