Kaip pašalinti flooderius

parašė Linas Kiguolis - - Atnaujinta | Tipas: Flooderiai

Flooderių – tai programos, sukurtos perpildyti įprastą interneto arba tinklo ryšį ir lėtinti bei trukdyti užkrėstam kompiuteriui įprastai dirbti. Užkrėtęs serverį, toks virusas gali sukelti paslaugų teikimą trikdančias atakas (angl. DoS attacks), kenkėjiškų ryšio užklausų atakas, ICMP, HTTP perkrovas ir panašias problemas. Kiekviena iš šių problemų įprastai sukeliama siunčiant tam tikrus duomenų paketus į sistemą ir sustabdant interneto ryšį.

Atkreipkite dėmesį į tai, jog ne visi tinklo perkrovimo virusai yra vienodi. Kai kurie jų savo struktūra primena trojanus, ir veikia kaip įsilaužimo priemonės. Tokios šių virusų versijos gali būti panaudotos neteisėtam įsibrovimui į aukos kompiuterį ir asmeninės informacijos nutekinimui. Vos tik užpuolikas gauna prieigą prie aukos kompiuterio, jis gali sužinoti vartotojo prisijungimo prie įvairių internetinių puslapių duomenis, banko kortelių duomenis, ir taip toliau. Be to, užpuolikas gali pakeisti įvairius sistemos nustatymus, pridėti naujų failų ar net įdiegti kenkėjiškos programinės įrangos.

Kuo greičiau pašalinsite flooderį, tuo geriau. Jų pašalinimui saugumo ekspertai pataria naudoti patikimą antivirusinę programą, kuri išdiegs ne tik pavojingus virusus, bet ir potencialiai nepageidaujamas programas, kurios taip pat kelia grėsmę jūsų kompiuterio saugumui. Tinklo perkrovos virusai, skirtingai nei įprastos kompiuterio programos neįrašo į sistemą išdiegimo vedlio ir dažnai slepia savo failus giliai kompiuterio sistemoje, todėl savarankiškai aptikti bei pašalinti juos gali būti sunku. Todėl siūlome naudoti automatinę virusų šalinimo programą. Deja, kai kurie virusai gali užblokuoti jūsų antivirusinę – tokiu atveju siūlome pirmiausiai paleisti kompiuterį Safe Mode rėžimu. Vis dėlto galingų antivirusinių programų sustabdyti beveik neįmanoma.

Ženklai, rodantys, jog kompiuterį paveikė flooderis

Sutrikusi įprasta kompiuterio veikla. Jei kompiuteris ėmė veikti lėčiau nei įprastai, jei jūsų interneto naršyklė ar pats kompiuteris dažnai ir be priežasties išsijungia arba „nulūžta”, bei pastebite kitas su kompiuterio darbu susijusias problemas – greičiausiai jūsų kompiuterį paveikė šis kenksmingas virusas. Dėl tokio viruso kaltės galite susidurti ir su „mėlynuoju mirties ekranu” (angl. Blue Screen of Death).

Problemos bandant paleisti tam tikras programas. Flooder tipo virusai gali išjungti legalias ir saugias programas, pavyzdžiui, kompiuterio apsaugos programinę įrangą, interneto naršykles bei kitokias programas. Taip pat tokie virusai gali ištrinti saugius failus bei reikalingus sistemos elementus.

Įkyrių reklamų bei iššokančiųjų pranešimų pasirodymas. Įvairios įkyrios žinutės bei pranešimai, pasirodantys kompiuterio ekrane gali būti flooderio egzistavimo jūsų kompiuteryje pasekmė. Tokie virusai gali sutrikdyti naršyklių veiklą bei sukelti nepageidaujamus nukreipimus į pavojingas svetaines norint padidinti lankytojų srautą į jas. Tikriausiai nereikia priminti, jog tokių nepatikimų svetainių turėtumėte vengti.

Kokiu būdu tokie virusai gali patekti į kompiuterį?

  • Nelegalios programos bei programinės įrangos paketai. Dauguma flooderių į kompiuterį patekti gali kartu su kitų programų pagalba. Didelė tikimybė, jog tokį virusą įsirašysite parsisiuntę nelegalias žaidimų versijas ar piratines antivirusinių programų versijas, tačiau tikimybė užkrėsti kompiuterį tokiu virusu išlieka net ir siunčiantis legalias nemokamas programas.
  • P2P programos. Visos programos, besidalijančios bendru tinklu kelia grėsmę vartotojo kompiuterio saugumui, bei gali padidinti kompiuterio užkrėtimo reklaminėmis programomis, trojanais, ar naršyklės užgrobėjais riziką.
  • Pavojingos internetinės svetainės. Nelegalios arba apgaulingos internetinės svetainės pasitelkiamos aktyviam virusų platinimui. Dažniausiai nuorodos arba reklamos, ant kurių paspaudus galima parsisiųsti virusų, slepiasi suaugusiems skirtuose puslapiuose, lošimų svetainėse, bei panašiuose internetiniuose portaluose.
  • Kiti virusai.  Flooderius į kompiuterį gali įdiegti trojanai, kompiuteriniai kirminai bei panašus virusai, gebantys savarankiškai parsiųsti į užkrėstą kompiuterį daugiau kenkėjiškų programų.

Keletas flooderių pavyzdžių:

FloodBot. Šis virusas skirtas siųsti brukalus internetinio susirašinėjimo programose, pavyzdžiui, IRC. Ši programa gali užtvindyti ryšį siųsdama didelį kiekį beverčių duomenų, ir net priversti IRC kanalą užstrigti.

CriminalMSN. Ši programa dažniausiai buvo naudojama kaip įsilaužimo į kitą kompiuterį priemonė, padedanti pasiekti konfidencialią tūkstančių kompiuterių vartotojų informaciją. Patekusi į kompiuterį, ji užtvindo internetinio ryšio kanalus, įrašo papildomų programų, bei vykdo panašią nepageidaujamą veiklą. CriminalMSN yra itin senas virusas,primą kartą pasirodęs 2003-iaisiais metais. Vis dėlto neatmetama galimybė, jog šis virusas gali būti patobulintas ir vėl naudojamas ateityje.

ICQBomber. Tai pavojingas ryšio užtvindymo virusas, taip pat naudojamas nelegaliam įsilaužimui į aukos kompiuterį. Patekęs į kompiuterį, jis gali rinkti slaptą informaciją, pavyzdžiui, banko prisijungimų duomenis, slaptažodžius, ir panašiai. Tokios informacijos nutekinimas aukai gali sukelti didelių problemų – kompiuterio vartotojas gali tapti net tapatybės vagystės auka. Šį virusą auka turi įdiegti pati, todėl dažniausiai šis virusas platinamas programinės įrangos paketų pagalba.

Kaip pašalinti flooderį?

Flooder tipo virusai laikomi itin agresyviomis kenkėjiškomis programomis. Tokios programos gali nepastebėtos ilgą laiką vykdyti kenkėjišką veiklą bei rinkti asmeninę informaciją. Tam, jog aptiktumėte bei pašalintumėte visus kenksmingus su ryšio perpildymo virusu susijusius failus, į pagalbą pasitelkite automatinę virusų šalinimo programą. Jei tokios programos dar neturite, galite įsidiegti vieną iš mūsų rekomenduojamų programų – FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Jos puikiai šalina net pačius pavojingiausius ir užsimaskuoti gebančius virusus. Parsisiuntę antivirusinę programą, nedelsiant ją atnaujinkite – norėdami aptikti visus virusus, privalote naudoti naujausią antivirusinės programos versiją.

Jei šių programų pagalba jums nepavyksta pašalinti ryšio užtvindymo viruso, nedvejokite ir parašykite Virusai.lt komandos ekspertams. Tai galite padaryti Klausk puslapyje. Mūsų komanda įsigilins į problemą ir padės jums pašalinti kompiuteryje įsitvirtinusį užkratą.

Naujausi flooderiai

Informacija buvo atnaujinta: 2016-10-20

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Flooderių pašalinimo programos
Palygink